Widal.plOgólneSzokujące słowa polskiego biskupa. Znalazł winnych pandemii koronawirusa

Szokujące słowa polskiego biskupa. Znalazł winnych pandemii koronawirusa

Arcybiskup Jan Lenga był gościem telewizji wRealu24, w którym odniósł się do szalejącej pandemii koronawirusa. Jego słowa są teraz szeroko komentowane w mediach lewicowych.

Hierarcha kościelny w tym wystąpieniu stwierdził też, że nie powinno się zamykać kościołów i wierni powinni przychodzić na mszę. Argumentuje to zachowaniem papieża Grzegorza I, który w VI w. prowadził procesje po Rzymie opanowanym przez dżumę. Zdaniem arcybiskupa dzięki temu zstąpił anioł i zatrzymał epidemię.

Arcybiskup zaszokował swoimi słowami

W programie dla internetowej telewizji wRealu24 arcybiskup Jan Lenga nie przebierał w słowach.

Sodoma i Gomora, LGBT, homoseksualne związki, lewactwo próbują zaprowadzić Polaków do chlewu jak bydło.

Arcybiskup uważa, że przedstawiciele LGBT, gender i lewactwo są odpowiedzialni za pandemię koronawirusa. Jest to kara od Boga.

Ostra odpowiedź środowiska LGBT

Na słowa arcybiskupa odpowiedziała organizacja Tęczowa Bydgoszcz.

Cóż, każdemu wolno wierzyć nawet w to, że choroby nie wywołuje wirus, lecz grzechy, a modlitwa jest dobra na wszystko. Jednak nie zgadzamy się ze znieważaniem ludzi i nawoływaniem do nienawiści przez kapłanów uznających jakiegokolwiek z bogów. Nie zgadzamy się także na narażanie nas wszystkich z powodu osobistych wierzeń.

A już na pewno nie będziemy patrzeć bezczynnie jak kapłan nawołuje do palenia czarownic mających być odpowiedzialnymi za epidemię. Palenia symbolicznego, ale pamiętamy skąd wzięła się tradycja obarczania winą osób, by wzmocnić pozycję polityczną kościoła. Różnica polega jedynie na tym, że kiedyś kobiety rzeczywiście ginęły w męczarniach, dzisiaj lesbijki i geje są „jedynie” naznaczani piętnem „Sodomy i Gomory”.

Arcybiskup nie odpowiedział do tej pory na słowa organizacji homoseksualnych i wątpimy, że odniesie się do nich.

Duże wparcie w komentarzach pod filmem

Pod filmem na kanale wRealu pojawiło się dużo słów wsparcia dla arcybiskupa Lenga.

Bo mądrych ludzi się eliminuje. Ja nie rozumiem jak ktoś taką dobrą osobę jak Arcybiskup można eliminować. A można bo mnie też wyeliminowali z życia społecznego. Własna rodzina tam diabeł zagościł na dobre.

– napisał jeden z wielu.

https://www.youtube.com/watch?v=WoSYKD-kFEY&t=26s