Widal.plUncategorizedSzefowie opozycji chwalą działania rządu PiS. Niecodzienne nagranie obiega sieć [WIDEO]

Szefowie opozycji chwalą działania rządu PiS. Niecodzienne nagranie obiega sieć [WIDEO]

Borys Budka jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz kandyduje na prezydenta oraz szefuje PSL. Obaj są przeciwnikami politycznymi rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy, cały czas krytykują ich działania. Teraz okazuje się, że nie wszystkie działania rządu są ich zdaniem złe.

Za wszystkim stoi jedna z kamer sejmowych, która zarejestrowała ciekawą, nieoficjalną rozmowę pomiędzy szefami partii opozycyjnych.

Borys Budka i Kosiniak-Kamysz chwalą rząd

Oficjalnie opozycja, w tym Platforma Obywatelska i PSL krytykują tarczę antykryzysową i kolejne pomysły rządu określają oficjalnie jako niewystarczające. Na nagraniu, które teraz krąży po sieci, Borys Budka pyta lidera PSL.

To co zapowiedział Morawiecki, to rozumiem, że będziemy, że kolejne posiedzenie, kolejna tarcza?

Kosiniak-Kamysz odpowiada na to.

Tak, ale to jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców.

Borys Budka potwierdza jego słowa, ale przyznaje, że była lekka opieszałość ze strony rządu.

Znaczy to jest dobre, ale powinno być dawno zrobione.

– wyznaje przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Nagranie wzbudza duże zainteresowanie ze strony internautów. Wielu nie zdawało sobie wcześniej sprawy z tego, że politycy różnych opcji na stopie prywatnej darzy się sympatią, natomiast oficjalnie stoją po dwóch stronach barykady i często atakują się w mediach.

Mimo tych wypowiedzi większość opozycji była przeciw tarczy

Jeszcze bardziej zaskakujący jest fakt, że większość opozycji była przeciwna tarczy antykryzysowej, która ma wspomóc przedsiębiorców. Jej liderzy natomiast w prywatnej rozmowie przyznali, że to dobre rozwiązanie. Aż 130 posłów Koalicji Obywatelskiej zagłosował przeciw tarczy Antykryzysowej, z kolei w PSL 6 posłów było przeciwko, a 23 wstrzymało się od głosu.

Miejmy nadzieję, że politycy bardziej na uwadze mają interes Polek i Polaków, a nie swoich wojenek międzypartyjnych. W dzisiejszych, trudnych czasach nie powinno być więcej podziałów, wszyscy powinni się zjednoczyć, żeby powstrzymać zarazę.

HIT ? ❗❗❗ Budka i Kamysz w ukryciu chwalą #TarczaAntykryzysowa i #TarczaFinansowa Morawieckiego ??? Posłuchajcie ? Sam w to nie wierzę, że oni to mówią ? Warto pogrzebać na TVP Parlament ??? pic.twitter.com/sg9LffIQdW

— Adam Dobrowolski (@MokraW) April 9, 2020