Widal.plKoronawirusSzczepionka na COVID-19. W Polsce “stwierdzono niepożądane reakcje na szczepionkę”

Szczepionka na COVID-19. W Polsce “stwierdzono niepożądane reakcje na szczepionkę”

Szczepionka na COVID-19 to nadal w polskim społeczeństwie temat kontrowersyjny. Podobnie jak w wielu sprawach, Polacy i w kwestii szczepionki przeciwko śmiercionośnej chorobie COVID-19 są bardzo podzieleni. Podziałowi temu nie sprzyjają najnowsze informacje dotyczące efektów niepożądanych przyjęcia szczepienia.

W programie Gość Wydarzeń na antenie Polsat News wystąpił szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk. W rozmowie z Piotrem Witwickim przyznał on, że w Polsce wystąpiły niepożądane reakcje na szczepionkę przeciwko COVID-19.

Szczepionka na COVID-19. W Polsce “stwierdzono niepożądane reakcje na szczepionkę”

Dworczyk zaznaczył jednak, że reakcje te wystąpiły u bardzo niewielkiej ilości osób:

“Do dzisiaj stwierdzono 18 niepożądanych reakcji na szczepionkę. Wszystkie nieprawidłowe odczyny miały charakter lekki. Były to zaczerwienienia, ból w miejscu zaszczepienia czy podwyższona temperatura.”

Szef Kancelarii Premiera jest przekonany, że punkty szczepień, w których realizowany jest narodowy plan szczepień w Polsce działają zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, a sama szczepionka nie jest groźna dla organizmu:

“99 proc. punktów prowadzi proces szczepień wzorowo. Kontrole w kilku wciąż trwają, ale w przytłaczającej większości nie ma żadnych niepokojących sygnałów. Dla mnie to budujące. To powinien być punkt odniesienia dla nas wszystkich. Trudno powiedzieć jak długo jeszcze potrwają kontrole. To NFZ je prowadzi.”

Do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiło się ponad 200 tysięcy osób.

Co także na WIDAL.PL?

Możliwe przedłużenie obostrzeń? Rzecznik rządu nie ma dobrych wieści

Możliwe przedłużenie obostrzeń? Obostrzenia w naszym kraju trwają już od dłuższego czasu. Mimo, że wszyscy a szczególnie przedsiębiorcy liczyli na poluzowanie obecnie panujących obostrzeń sytuacja może być zupełnia inna.

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojawiła się informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego.