Widal.plSzczepionka na koronawirusaSzczepionka AstraZeneca zmienia nazwę! Jak teraz będzie się nazywać?

Szczepionka AstraZeneca zmienia nazwę! Jak teraz będzie się nazywać?

Szwedzka Agencja ds. Produktów Medycznych Läkemedelsverket poinformowała o zmianie nazwy szczepionki produkowanej przez firmę AstraZeneca. Według danych udostępnionych przez europejską Agencję Leków (EMA) zostanie zmieniona tylko nazwa szczepionki przeciw koronawirusowi. Skład pozostanie bez zmian.

Vaxzevria bo tak teraz będzie nazywać się szczepionka, nadal będzie produkowana przez firmę AstraZeneca. Oprócz nazwy zmieni się także opakowanie i etykieta. Nowe zmiany zostały zaakceptowane przez EMA 25 marca 2021 roku.

Eksperci zalecają kontynuowanie szczepień

Mimo wielu kontrowersji wokół szczepionki tej firmy i wciąż toczących się dyskusji na temat szkodliwości tego preparatu, to zdania ekspertów są podzielone. W wielu krajach tymczasowo wstrzymywano szczepienia AstraZenecą z powodu przypadków zakrzepicy w żyłach mózgowych. Objawy te zostały zgłoszone w zbliżonym do szczepienia czasie.

Chociaż mimo tych spekulacji Europejska Agencja Leków, podobnie jak Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła jednak, że szczepionka jest bezpieczna. A szczepienia nią powinny być wznowione.

Przypadki zakrzepicy żył po szczepieniu

Mimo zapewnień o nieszkodliwości szczepionki przez  WHO i EMA niektóre kraje wciąż wstrzymują szczepienia AstraZenecą. Jednak badania i informacje przekazywane przez media dowodzą, że zakrzepica żył po szczepieniu dotyka głównie młode kobiety.

Instytut Paula Ehrlicha (PEI) ogłosił we wtorek, że do 29 marca obecnego roku zgłoszono w Niemczech 31 przypadków zakrzepicy zatok żylnych mózgu po szczepieniu przeciw koronawirusowi preparatem firmy AstraZeneca. W 19 przypadkach odnotowano również małopłytkowość, a dziewięć osób zmarło. Według PEI dotkniętych tą przypadłością było dwóch mężczyzn i 29 kobiet. Kobiety mają od 20 do 63 lat, a mężczyźni są w wieku 36 i 57 lat.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Słynne japońskie kwiaty wiśni osiągnęły swój szczyt rozkwitu o wiele wcześniej, niż kiedykolwiek to odnotowano w formalnych zapisach, które rozpoczęły się prawie 70 lat temu. Eksperci twierdzą, że prawdopodobną przyczyną jest kryzys klimatyczny.

Koronawirus w Polsce: duży wzrost zachorowań i ofiar śmiertelnych po weekendzie!

Dzisiejszy raport z 30 marca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 20 870 nowe przypadki. Zmarło 461 osób.