Widal.plKoronawirusŚwiadczenie 500+ tylko dla zaszczepionych rodziców? Czy taki argument skusi do szczepień przeciw Covid-19?

Świadczenie 500+ tylko dla zaszczepionych rodziców? Czy taki argument skusi do szczepień przeciw Covid-19?

Świadczenie 500+ tylko dla zaszczepionych rodziców? Jak się okazuje, rząd podobno bierze pod uwagę wprowadzenie takiej opcji.

Być może nastąpi moment, w którym świadczenie otrzymają tylko i wyłącznie rodziny, które przyjmą szczepionkę. Czy obywatele przystaną na taki pomysł?

Świadczenie 500+ tylko dla zaszczepionych rodziców?

Świadczenie 500+ tylko dla zaszczepionych rodziców? Tuż po świętach 27 grudnia ruszył w Polsce Narodowy Program Szczepień. W poniedziałek na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że od tamtego czasu zaszczepiono nieco ponad 50 300 Polaków. 

Rzecznik zapewnił, że w Polsce też moglibyśmy szczepić znacznie więcej osób i to co najmniej 3,5 miliona w skali miesiąca. Jednak fakt, że szczepimy mniej to wyłączna wina Pfizera, który dostarcza za mało szczepionek. Mimo tej wypowiedzi, znaczna część lekarzy zgodnie twierdzi, że wina leży raczej po stronie rządu, który, ich zdaniem, minione 60 dni, podczas których inne kraje przygotowywały się do szczepień, zmarnował na rozgrywki partyjne i kłótnie z Unią Europejską. Co więcej zamiast szczepić wszystkich chętnych masowo, rząd próbuje przekonać niezdecydowanych.

W związku z tym powstał pomysł aby wypłata świadczenia 500+ była powiązana ze świadectwem szczepienia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że program 500 plus był i dalej jest najważniejszym pomysłem Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej politolodzy twierdzą, że to właśnie to świadczenie przesądził o zwycięstwie tej partii 5 lat temu.

Wielu obywateli jednak uważa, że 500 złotych na dziecko po prostu im się należy, a partia, która chciałaby zlikwidować zawiesić lub zmniejszyć to świadczenie od razu byłaby skazana na porażkę. W związku z czym mimo powiększającej się dziury budżetowej, PiS nie planuje dla dobra wszystkich obywateli rezygnować z 500 plus, za to pojawiła się pokusa by powiązać wypłaty ze szczepieniami.

Zmiany w programie 500+?

Już jakiś czas temu przekazano informacje, że osoby zaczepione będą mogły liczyć na rożnego rodzaju przywileje. Jednak pokusy aby dać się zaczepić cały czas rosną. Wśród pomysłów pojawił się np. obowiązek przedłożenia świadectwa szczepienia podczas podpisywania umowy o pracę.

Jednak jak się okazuje to nie wszystko. Niektórzy z polityków partii rządzącej uważają, że trzeba działać konkretniej i uzależnić wypłatę 500 plus od przyjęcia szczepionki. W chwili obecnej świadczenie 500 plus otrzymuje 2,3 miliona rodzin, w których wychowuje nie 3,5 miliona dzieci.

Jak narazie nie ma oficjalnych informacji na ten temat. Obywatele są niechętni do szczepień a po ogłoszeniu takich informacji może zrobić się naprawdę gorąco. Z niechęcią wypowiadał się o nich prezydent Andrzej Duda, a Beata Szydło na antenie Radia Maryja ogłosiła 3 lata temu:

Szczepienia są potrzebne, ale nie lekceważymy tych, którzy domagają się prawa do nieszczepienia.

Co także na WIDAL.PL?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojawiła się informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego.

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów. O ile wzrośnie ich wypłata?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów już od nowego roku. Mimo, że sytuacja w handlu dalej nie jest najlepsza ze względu na panującą pandemię koronawirusa to branża spożywcza nie narzeka.