Widal.plKoronawirusSpecjalny zespół do walki z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia ma nową strategię walki z COVID-19

Specjalny zespół do walki z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia ma nową strategię walki z COVID-19

Specjalny zespół do walki z koronawirusem. To nowa strategia Ministerstwa Zdrowia do wali z koronawirusem.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o powołaniu specjalnego zespołu doradczego w sprawie tzw. „Recovery plan”.

Specjalny zespół do walki z koronawirusem

Specjalny zespół do walki z koronawirusem to nowy pomysł ministerstwa na walkę z COVID-19. Dzisiaj miała miejsce konferencja prasowa nowego ministra zdrowia. Adam Niedzielski przekazał informację odnośnie powołania specjalnego zespołu doradczego. Jego zadaniem ma być pomoc w opracowaniu strategii walki z epidemią koronawirusa na jesień. Jak przekazał:

Powołujemy zespół ds. opiniowania zmian w ochronie zdrowia. Do zespołu zaprosiliśmy specjalistów, naukowców i praktyków ze wszystkich obszarów ochrony zdrowia, tak aby spojrzenie na system było interdyscyplinarne.

W skład tego zespołu wchodzą między innymi prof. Tomasz Hryniewiecki i dr Andrzej Zapaśnik.

Ten zespół składa się z siedmiu osób, jego głównym zadaniem jest przygotowanie strategii rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Co zakłada nowy sposób walki?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiada, że będzie to zrównoważony plan, oparty na trzech konkretnych fundamentach:

Pierwszym planem będzie propozycja czegoś w rodzaju bonu na profilaktykę, to może nie będzie dosłownie bon, ale będzie to pewien pakiet badań, które każda osoba w wieku powyżej 40. roku życia będzie mogła wykonać.

Drugim zagadnieniem jest kwestia „uwalniania limitów” w leczeniu specjalistycznym. Chcielibyśmy w ten sposób na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej znieść limity. Punktem wyjścia jest to, że zniesiemy je na pewien czas całkowicie, po to, żeby ta dostępność do usług pozwoliła nadganiać zaległości i szybciej likwidować kolejki.

Trzecim obszarem jest poziom leczenia szpitalnego. Chcemy skoncentrować się na dwóch dziedzinach – onkologii i kardiologii.

Istotne jest również to, że jednym z elementów nowej strategii walki z koronawirusem na jesień będzie pomoc psychologiczna:

Ważnym założeniem tzw. Recovery planu jest też zajęcie się psychologią i psychiatrą. Zgodnie z badaniami, najgorsze konsekwencje izolacji i odosobnienia dotyczą ludzi relatywnie młodych. To są ramy tzw. Recovery plan, który będziemy chcieli przygotować z ekspertami. Bardzo dziękuję, że chcieli wziąć w tym udział.

Zobacz także na Widal.pl

Będzie podwyżka benzyny i ON. Unia chce wprowadzić zmiany?

Ambitny plan Unii Europejskiej ma na celu redukcję emisji CO2 na swoim terenie. Oczywiście jak w przypadku innych takich rozwiązań musi dojść do zmian. Jednak nie jest to takie proste, aby mogła osiągnąć swój cel, musi podnieść ceny.

Koronawirus w Polsce: trzy powiaty w strefie “czerwonej”! Które?

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Dzisiaj mieliśmy kolejny wzrost zachorowań, co skutkuje aktualizacją listy powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Po początkowej poprawie sytuacji, jest pogorszenie. W strefie “czerwonej” znalazły się trzy kolejne!

Kinga Duda ma nową pracę. Została doradcą swojego ojca. Ile zarobi córka prezydenta?

Kinga Duda ma nową pracę. Córka prezydenta objęła stanowisko doradcy społecznego. Na to stanowisko 25-letnia kobieta została powołana w sierpniu bieżącego roku.