Widal.plOgólneSmutne wieści z Lublina. Kolejna ofiara koronawirusa

Smutne wieści z Lublina. Kolejna ofiara koronawirusa

Kolejna ofiara koronawirusa stała się faktem. O wszystkim poinformowało Ministerstwo Zdrowia na swoim twitterowym koncie.

Trzecia ofiara koronawirusa zmarła w Lublinie

– Z przykrością informujemy, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące – głosi komunikat.

Jest to trzecia ofiara koronowirusa. Kolejna, która oprócz COVID-19 chorowała na inne choroby przewlekłe. To właśnie osoby chore i starsze szczególnie powinny uważać, ponieważ są w największej grupie ryzyka. Wszystkie polskie ofiary były po 50. roku życia.

Ta informacja wcale nie oznacza, że inne osoby powinny przestać się obawiać koronawirusa, ponieważ mogą go przenosić na inne osoby, które nie będą takiego zdrowia jak osoby młode. Należy być odpowiedzialnym nie tylko z a swoje życie, ale i za decyzje, które mogą mieć wpływ na życie innych.

Dobre wieści do GIS

Kolejna ofiara koronawirusa to na pewno smutna wiadomość, ale chwilę wcześniej Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że 13 osób udało się wyleczyć. To rokuje dobrze na przyszłość. Oficjalnie poinformował o tym Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. GIS poinformował również, że w kwarantannie znajduje się  obecnie 4400 osób.  Blisko 45 tys. obywateli jest pod nadzorem inspekcji sanitarnej. Obecnie stwierdzono 103 przypadki zarażenia COVID-19. Możemy jednak przypuszczać, że jest ich więcej.

Pierwszą ofiarą była 57-latka z Poznania, która miała wcześniej problemy zdrowotne. Jednakże osoba ta nie podróżowała nigdzie poza granice i prawdopodobnie nie miała kontaktu z nikim, kto opuszczał kraj.

Drugą ofiara zmarła we Wrocławiu z powodu zakażenia wczoraj.73-latek był pacjentem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Rokowania mężczyzny nie były pozytywne od samego początku. Zastosowano na nim eksperymentalną terapię lekami na HIV i malarię. Nie udało się go niestety uratować.