Widal.plSpołeczeństwoŚmiertelna trucizna we krwi polskich dzieci! W jednym rejonie Polski są szczególnie narażone!

Śmiertelna trucizna we krwi polskich dzieci! W jednym rejonie Polski są szczególnie narażone!

Śmiertelna trucizna we krwi polskich dzieci. Szczególnie zagrożone są dzieci mieszkające w Rybniku. To właśnie w tym mieście krąży wielokrotnie więcej rakotwórczych cząstek sadzy niż w innych typowo górniczych miastach Polski.

Rybnik może pochwalić się niechlubnym miejscem na podiom w związku z pomiarem, z którego wynika, że przekroczenie dopuszczalnego maksymalnego stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10) o przekroczono 3170 procent.

Śmiertelna trucizna we krwi polskich dzieci

Śmiertelna trucizna we krwi polskich dzieci stała się rzeczywistością. W związku z tym zamknięto nawet szkoły na dwa dni. Mimo to, tak naprawdę dzieci w całej Polsce w okresie zimowym oddychają powietrzem, w którym stężenie rakotwórczych substancji znacznie przekracza normy.

Kilka dni temu pewien belgijski epidemiolog polskiego pochodzenia, wykładający na Katolickim Uniwersytecie Lowańskim i Uniwersytecie w Hasselt, prof. Tim Nawrot przekazał zatrważające wyniki badań. Badane było 52 dzieci z Rybnika i Strasburga. Polskie dzieci miały średnio ponad pięciokrotnie wyższe stężenie sadzy w moczu od rówieśników z Zachodu.

Jak przekazał naukowiec:

Do niedawna sądziliśmy, że zanieczyszczenie powietrza wpływa jedynie na nasze płuca, ale medycyna udowodniła, że najmniejsze cząsteczki pyłu przenikają także z płuc do krwi, a z krwi do łożyska. Pokonują także barierę krew-mózg – wyjaśnił naukowiec. To badanie pokazało, że cząsteczki sadzy są wytrącane także z krwi do moczu. Sadza pochodząca ze spalania paliw stałych (zwł. drewna w kominkach i węgla w piecach) krąży więc po całym organizmie człowieka.

Dzieci z Rybnika dużo częściej chorują na nowotwory

Okazuje się, że zjawisko narażenia dzieci mieszkających w Rybniku na skutki zanieczyszczenia powietrza już od wielu lat obserwuje dr Katarzyna Musioł. Lakarka jest zarówno pediatrą, onkologiem i hematologiem dziecięcy a także ordynatorem oddziału pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku.

Jak sama mówi:

Przez poprzednie 20 lat pracowałam w klinice pediatrii w Katowicach na oddziale onkologii i hematologii. Pracując tam, postanowiliśmy wraz ze studentami zbadać, z którego obszaru Śląska dzieci najczęściej chorują na nowotwory mózgu. W tym celu przeanalizowaliśmy historie 500 dzieci, które w ostatnich 15 latach były leczone z powodów nowotworów mózgu w naszej klinice i w odniesieniu do ich miejsca zamieszkania wyznaczyliśmy współczynniki zachorowania. Okazało się, że najczęściej na ten nowotwór chorują dzieci z okolic Rybnika, a także Raciborza i Jastrzębia.

Zobacz także na Widal.pl

Strajk Kobiet w Warszawie. Policja pokazała, co mieli zatrzymani uczestnicy

Wczoraj w całej Polsce miał miejsce Strajk Kobiet. W Warszawie natomiast manifestacja kobiet z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji eugenicznej była najliczniejsza. Ale nie obyło się też bez incydentów.

Donald Tusk kpi z Kaczyńskiego: Wszędzie na świecie bronią ludzi przed wirusem, a u nas na odwrót

Donald Tusk kpi z Jarosława Kaczyńskiego. Obaj politycy przez lata są deklarowanymi wrogami, więc były premier nie przeszedł obojętnie obok okazji do wbicia kolejnej szpileczki w politycznego rywala.

Lewica dolewa oliwy do ognia – mocna opinia posła Konfederacji o Strajku Kobiet

Zdaniem prominentnego posła Konfederacji Lewica dolewa oliwy do ognia wykorzystując ogólnopolski Strajk Kobiet. Artur Dziambor, bo o nim mowa, w rozmowie z portalem Onet.pl przyznał, że to Lewica podburza nastroje społeczne w sprawie aborcji.