Widal.plPolitykaSławomir Nowak ukrywał miliony! Były polityk miał skrytki jak z filmów!

Sławomir Nowak ukrywał miliony! Były polityk miał skrytki jak z filmów!

Sławomir Nowak ukrywał miliony i robił to za pomocą skrytek rodem z amerykańskich filmów! Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska i prominentny polityk Platformy Obywatelskiej obecnie przebywa w areszcie. Odpowie za wiele działań korupcyjnych!

Serwis Interia.pl doniósł o oryginalnych skrytkach, w których Sławomir Nowak przechowywał cztery miliony złotych! Polityk przechowywał pieniądze w złotówkach, euro i dolarach, a także sporo złota.

Sławomir Nowak ukrywał miliony! Były polityk miał skrytki jak z filmów!

Informacja o skrytkach z pieniędzmi i złotem jest efektem pracy śledczych z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pracownicy służb od dawna badają sprawę polityka, któremu postawiono zarzuty korupcyjne.

Jak się dowiadujemy, CBA zabezpieczyła ponad cztery miliony złotych, w tym 536.400 Euro, 470.000 USD i 30.000 zł. Pieniądze były ukryte w dwóch mieszkaniach – jedno mieściło się w Żaganiu, a drugie w Sopocie. Obie nieruchomości prawnie nie należały do Sławomira Nowaka. Zaskakujące jest miejsce przechowywania gotówki. Okazała się nim skrytka w kuchennej szufladzie oraz podwójna ścianka w szafie. To tam Sławomir Nowak ukrywał nielegalne pieniądze.

To jednak nie koniec, bowiem funkcjonariusze łącznie mieli zabezpieczyć majątek o wartości ponad 6 milionów złotych. W jego skład wchodziły: luksusowy samochód marki Land Rover oraz dwa mieszkania, które miały zostać nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Nowaka.

CBA na trop ukrytych pieniędzy wpadła przez jednego współpracownika Sławomira Nowaka, który miał pójść na współpracę ze służbami i wskazać miejsce przechowywania gotówki.

O całej sytuacji Centrale Biuro Antykorupcyjne poinformowało na łamach swojej strony internetowej:

Co także na WIDAL.PL?

Polski turysta puszczał drona nad koloseum w Rzymem. Urządzenie spadło na zabytkowe schody

Polski turysta puszczał drona nad Koloseum w Rzymem. Mimo obowiązującego zakazu 40-latek z Polski uruchomił drona nad Koloseum.

Grypa atakuje! Aż 25 tys. przypadków w pierwszym tygodniu września. Co nas czeka dalej?

Grypa atakuje. Jak się okazuje w ciągu pierwszego tygodnia września odnotowano aż 25 tys. podejrzeń i zachorowań na ostrą chorobę zakaźną. Co jest najbardziej zaskakujące, zdecydowanie najwięcej zachorowań jest wśród małych dzieci.