Widal.plPolitykaPolitycy PO bronią Nowaka: “Wiarygodność prokuratury jest zerowa”

Politycy PO bronią Nowaka: “Wiarygodność prokuratury jest zerowa”

Sławomir Nowak został wczoraj aresztowany w ramach międzynarodowego śledztwa. Zatrzymania pod zarzutami korupcyjnymi dokonało przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz znanego polityka, zatrzymani zostali Dariusz Z., b. dowódca JW “GROM” i gdański biznesmen Jacek P.

Według informacji z prokuratury, zatrzymania są skutkiem dużego międzynarodowego śledztwa, prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antyantykorupcyjnej NABU.

Sławomir Nowak został aresztowany

Sławomir Nowak został aresztowany, a o jego zatrzymaniu poinformował na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Gdańskie @CBAgovPL zatrzymało b. posła na Sejm RP, b. min. transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor) Sławomira N., a także Dariusza Z., b. dowódcę JW „GROM” i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. 

Jak informuje prokuratura, były minister transportu Sławomir N. został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

Cały materiał dowodowy jest związany z wykonywaniem funkcji publicznej na Ukrainie przez Sławomira N. Sprawa musiała być rozwiązana międzynarodowo zarówno przez polskie CBA, jak i ukraińskie NABU

– powiedział Żaryn w rozmowie z TVN.

Politycy PO murem za Nowakiem

Koledzy partyjni Nowaka z czasów, gdy był politykiem w Polsce, stoją za nim murem i nie wierzą w jego winę.

Nie mam żadnego zaufania do CBA i prokuratury. Dzisiaj służą do prześladowania przeciwników politycznych i są ślepe na jakiekolwiek sygnały o nadużyciach funkcjonariuszy władzy i partii rządzącej.

– napisał Sławomir Nitras na Twitterze.

W sprawie Sławomira Nowaka wiarygodność polskiej prokuratury pod Z. Ziobo i CBA pod M.Kamińskim jest zerowa. Nie lepiej wygląda wiarygodność organów ukraińskich- w kraju słynącym z korupcji pierwszym oskarżonym członkiem poprzedniego rządu jest Polak? Nic się tu kupy nie trzyma.

– dodał Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW.

Zobacz także:

Kim jest Jacek P. zatrzymany razem z byłym ministrem Sławomirem N. za korupcję?

Biznesmen z Gdańska jest dowodem na to, że najciemniej jest pod latarnią. Organizował bowiem… szkolenia dla policji, w których podawał jak wykryć przestępstwa podatkowe!

Antek Królikowski pokazał się z nową dziewczyną. Która z kolei?

Antek Królikowski jest obecnie mocno rozchwytywanym aktorem. Nie tylko w kwestii pracy, ale również kobiet. Syn niedawno zmarłego Pawła Królikowskiego ma dużo powodzenie u kobiet i skrzętnie z tego korzysta. Tym razem jego nowa dziewczyna jest o rok od niego starsza.

Członek sztabu Trzaskowskiego zaatakował czarnoskórego? Został zatrzymany?

Członek sztabu Trzaskowskiego jest oskarżony o atak na tle rasistowskim w Krakowie. Początkowo organizacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oskarżała o ten uczynek “patriotów”. Teraz się okazuje, że zrobił członek partii bliskiej ich stowarzyszenia.