Widal.plSpołeczeństwoSiewierz: Uciekał policji i próbował potrącić policjanta!

Siewierz: Uciekał policji i próbował potrącić policjanta!

Siewierz stał się miejsce dantejskich scen. Policjanci zatrzymali w tym mieście mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli, pomimo użycia przez nich sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Pościg ciągnął się przez trzy miasta. Uciekinier próbował staranować radiowóz, ale i starał się potrącić jednego z policjantów, którzy włączyli się do obławy w Będzinie.

Siewierz był ostatnim etapem pościgu, początek w Sosnowcu

Sosnowieccy policjanci na jednej z ulic dzielnicy Pogoń zauważyli samochód, którym kierował dziwnie zachowujący się kierowca. Na ich wpadł w panikę. Łamiąc przepisy ruchu drogowego, zmienił nagle kierunek jazdy i zaczął oddalać się ze sporą prędkością.

Funkcjonariusz od razu zdecydowali się sprawdzić jaki jest powód jego zachowania. Użyli sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych i dali kierowcy znak do zatrzymania się, jednak mężczyzna je zlekceważył. Z dużą prędkością zaczął uciekać w stronę Będzina.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny przekazał informację o zdarzeniu będzińskim mundurowym, którzy także włączyli się w pościg. Podczas ucieczki kierowca audi próbował staranować policyjny radiowóz i potrącić policjanta.

Mężczyzna jest znany policji

Ostatecznie, kiedy wjechał do Siewierza, ukształtowanie jezdni wymusiło na nim zmniejszenie prędkości, co dało policjantom szansę bezpiecznego zablokowania mu drogi radiowozem i w konsekwencji zatrzymania uciekiniera. Okazał się nim doskonale znany sosnowieckim policjantom 37-letni mężczyzna, wielokrotnie karany za włamania, kradzieże i inne przestępstwa. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że zarówno przy sobie, jak i w samochodzie mężczyzna miał narkotyki.

Sprawca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz za posiadanie narkotyków. Grozi mu 5 lat więzienia. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące.

Zobacz także:

Zawodniczka sportów walki zaatakowała policjanta? Finał głośnej sprawy

Zawodniczka sportów walki została zatrzymana przez policję. Funkcjonariusz, który w dniu 7 kwietnia 2020 r. podjął interwencję wobec 22-letniej zawodniczki boksu tajskiego, nie przekroczył swoich uprawnień.

Blanka Lipińska i Baron rozstali się? Pisarka wydała oświadczenie

Blanka Lipińska i Baron rozstali się! Pisarka wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła swoje stanowisko w sprawie. Mimo, że para deklarowała sobie ogromną miłość ich związek się zakończył.

500 plus tylko dla pracujących? Będą zmiany w programie?

500 plus tylko dla pracujących? Nie trudno policzyć, że najpopularniejszy program rządu Zjednoczonej Prawicy funkcjonuje już 4 lat. Jednak cały czas tak jak na samym początku budzi ogromne emocje.