Widal.plSpołeczeństwoNetflix z problemami w Turcji! Rząd zakazał serialu „Friends”!

Netflix z problemami w Turcji! Rząd zakazał serialu „Friends”!

Turecka gazeta związana z  obecnie panującym prezydentem Erdoğanem ocenzurowała w swoim artykule nagie ramiona Jennifer Aniston i innych aktorek występujących w serialu “Friends”. Stwierdzono, że serial, który platforma Netflix chciała udostępnić w Turcji, może zdegenerować muzułmańskie społeczeństwo.

Turecki oddział Netflixa zapowiedział na swoich portalach społecznościowych o tym, że od pierwszego kwietnia będzie udostępniony kultowy serial „Friends”. Jednak nie wszyscy Turcy są zadowoleni z tego pomysłu.

Na stronie internetowej gazety “Yeni Akit” opublikowano artykuł sprzeciwiający się tej decyzji. Wykorzystano w nim zdjęcie z popularnego serialu. Ramiona aktorek grających główne role czyli Jennifer Aninston, Courteney Cox i Lisy Kudrow zostały ocenzurowane. Odsłanianie tych części ciała w Islamie jest niedozwolone.

Serial zepsuje społeczeństwo

 „Yeni Akit” to islamsko-konserwatywna turecka gazeta codzienna mająca bliskie związki z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem.

Według tamtejszych dziennikarzy serial zamiesza młodym kobietom i mężczyznom w głowach między innymi zaszczepiając idee homoseksualizmu, kazirodztwa, niewierności. Również zachęci do zażywania narkotyków oraz wykorzystywania dzieci. Według autora Netflix chce zdegenerować muzułmańskie społeczeństwo poprzez legitymizację niemoralnego zachowania.

Internauci nie zgadzają się z dziennikarzami gazety, twierdząc, że serial nie jest niemoralny. Według większości z nich „Friends” nie nakłania do złych czynów.

Przyjaciele to już niemal kultowa produkcja

W Polsce chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o tym serialu. Przygody paczki przyjaciół mieszkających na Manhattanie w Nowym Jorku swego czasu śledziło mnóstwo osób.

Serial był wyświetlany w ponad 100 krajach, a jego finałowy odcinek w USA obejrzało 52,5 mln osób. Produkcja zdobyła między innymi 6 statuetek Emmy na przykład za najlepszy serial komediowy. Z kolei Jennifer Aniston za swoją rolę Rachel otrzymała w 2003 roku Złoty Glob.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Moderna zaczyna testować szczepionkę na dzieciach!

Firma Moderna produkująca szczepionkę przeciw koronawirusowi poinformowała, że rozpoczyna testy swojej szczepionki mRNA na grupie wiekowej od 6 miesięcy do 11 lat. W razie gdyby nastąpiła konieczność szczepionka dla najmłodszych była już gotowa do użycia.

Internet zmienia świat! Grupa z Reddit adoptuje goryle!

Inwestorzy z grupy WallStreetBets (WSB) udzielający się na portalu Reddit adoptowali w ciągu kilku dni około 3500 goryli wpłacając pieniądze na ich utrzymanie. To użytkownicy tego forum są odpowiedzialni między innymi za giełdowe wzrosty i spadki  przy okazji notowań spółki GameStop. W efekcie ich działań wielkie spółki zaczęły tracić miliardy dolarów, a mali inwestorzy zarabiać miliony.

David Lynch patronem kawiarni w Jaworznie! Jak do tego doszło?

Wszystko zaczęło się od filmu Straight Story, który jest dziełem słynnego reżysera. Produkcja opowiada o staruszku Alvinie, który podróżuje z Iowa do Wisconsin na małym traktorze. Celem podróży jest pojednanie z chorym bratem. Film ten zainspirował grupę ze Stowarzyszenia Betlejem w Jaworznie, dlatego zdecydowali się zorganizować swoją własną pielgrzymkę traktorami. W 2016 roku, kilkanaście wybrało się na pięciotygodniową pielgrzymkę, z Jaworzna do Lisieux we Francji, małymi traktorkami.