Widal.plPolitykaSasin zabrał głos w sprawie powołania syna posła na prezesa

Sasin zabrał głos w sprawie powołania syna posła na prezesa

Jacek Sasin zabrał głos w sprawie Nikodema Matusiaka, prywatnie syna posła PiS Grzegorza Matusiaka, który został prezesem spółki Inova z grupy KGHM.

Ten skrajny przejaw nepotyzmu wywołał poruszenie opinii publicznej w Polsce. O takie przypadku przy obsadzaniu stanowisk m.in. w spółkach skarbu państwa wicepremier był pytany w RMF FM.

Sasin zapowiada zmiany na stanowisku Matusiaka

Jacek Sasin zapytany o ten skrajny przykład nepotyzmu, był bardzo stanowczy i zapowiedział skorygowaniu wyboru Matusiaka na prezesa.

Nie będziemy w ministerstwie aktywów państwowych tolerować nepotyzmu rozumianego w ten sposób, że ktoś dostaje intratne posady w zarządach czy radach nadzorczych tylko wyłącznie dlatego, że jest rodziną posła czy jakiegoś polityka. Nie ma miejsca dla tego typu działań. Nawet jeśli tego typu sytuacje się zdarzają – bo się zdarzają rzeczywiście i to muszę powiedzieć z przykrością – to będą korygowane

– zapowiedział i dodał:

I będzie korygowana również decyzja dotycząca właśnie członka najbliższej rodziny jednego z posłów, ona zapadła poza wiedzą ministerstwa

Zapytany czy chodzi konkretnie o syna Grzegorza Matusiaka, potwierdził.

Kim jest Nikodem Matusiak?

Nikodem Matusiak urodził się w 1986 r. Informacje o jego kompetencjach możemy znaleźć na stronie spółki. Według nich jest “doświadczonym i cenionym ekspertem górnictwa, specjalizującym się w problematyce międzynarodowej przemysłu wydobywczego”.

W 2017 roku podjął pracę w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, gdzie pełnił funkcje m.in. Dyrektora Zarządzającego, Prokurenta. W kolejnym roku awansował na stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Organizacji i Rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. W celu pogłębiania swojego międzynarodowego doświadczenia i kompetencji w tym zakresie, w 2019 roku przyjął ofertę pracy w największej w Czechach spółce górniczej OKD a.s., gdzie objął stanowisko Project Managera.

Prezesem Inova jest od lipca tego roku.

Zobacz także:

Margot jako Matka Boska! O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.