Widal.plGospodarkaRząd znosi kolejne obostrzenia! Wracają fryzjerzy, kosmetyczki…

Rząd znosi kolejne obostrzenia! Wracają fryzjerzy, kosmetyczki…

Rząd znosi kolejne obostrzenia! Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poznaliśmy kolejny etap odmrażania gospodarki.

Zaczyna wracać normalność. Tak można skwitować to, co zaproponował właśnie rząd. Od 18 maja wiele dziedzin życia społecznego i gospodarczego ponownie zacznie funkcjonować.

Poniżej prezentujemy szczegóły!

Rząd znosi kolejne obostrzenia!

“Wiem, że ostatnie dni, ostatnie tygodnie, miesiące były dla wielu z nas trudne. Staramy się wspierać przedsiębiorców we wszystkich wysiłkach dążących do pokonania koronawirusa. Jednak ciepłe dni majowe nie pomogły utrzymaniu dyscypliny. Dzisiaj też mamy dobre sygnały z pozostałych obszarów Polski. W wielu województwach liczba zakażeń jest bardzo niewielka, dlatego dzisiaj przedstawiamy 3. etap odmrażania gospodarki i powrotu do normalnego życia społecznego.” – zaczął premier Mateusz Morawiecki.

Jak dokładnie będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce od 18 maja?

  • Od 18. maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy np. umawianie się na konkretne godziny, a nie gromadzenie się w zakładach.
  • Częściowo otwarte zostaną również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem tego reżimu. Zachęcono do otwierania ogródków tam, gdzie się da.
  • Zmiany dotkną również edukacji – od poniedziałku umożliwiono prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych. Również szersza możliwość korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu – stadionów, boisk, orlików.
  • Umożliwiono organizowanie prób, ćwiczeń, indywidualnych zajęć uczelni muzycznych i artystycznych. Te zmiany będą obowiązywały od 18 maja.
  • Od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Możliwe będą również konsultacje z nauczycielami maturzystów i uczniów klas 8. Od 1 czerwca umożliwimy to wszystkim uczniom.
  • 18 maja wraca możliwość uprawiania sportu na otwartej infrastrukturze.
  • 25 maja wraca możliwość opieki i prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
  • Od 18 maja w salach i halach sportowych z ograniczeniami będą mogły odbywać się zajęcia sportowe.

Cały czas w Polsce obowiązywać będzie reżim sanitarny. Dystansowanie się społeczne, zasłanianie ust i nosa czy też reżim sanitarny w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i lokalach gastronomicznych są bardzo ważne dla poprawnego wejścia w kolejny etap znoszenia obostrzeń.

Poniżej pełna konferencja prasowa:

ZOBACZ TAKŻE:

Kandydat na prezydenta RP zarażony Koronawirusem?

Jeden z wicemarszałków sejmu wywodzący się z PSL jest na kwarantannie. Kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz musiał zostać poddany badaniom.

Nergal znowu przesadził?

Nergal to znany metalowy wykonawca, który znany jest ze swoich bezpardonowych poglądów. Tym razem chyba przesadził. Napis na jego maseczce jest wulgarny.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie?

Pierwotnie wybory miały się odbyć 10 maja, ale nie udało się ich przeprowadzić. Teraz trwa giełda nowych dat i jest duże prawdopodobieństwo, że odbędą się na przełomie czerwca i lipca.