Widal.plSpołeczeństwoRząd zamyka gastronomię. Kolejne obostrzenia wchodzą w życie

Rząd zamyka gastronomię. Kolejne obostrzenia wchodzą w życie

Rząd zamyka gastronomię. Takie nieoficjalne informacje pojawiły się w sieci. Dzisiaj premier ma ogłosić szczegółowe informacje odnośnie zamknięcia branży gastronomicznej czyli wszystkich restauracji, barów i pubów.

Czy po kolejnym lockdownie branża gastronomiczna da radę się podnieść i znowu dobrze funkcjonować. Sytuacja nie przedstawia się najlepiej.

Rząd zamyka gastronomię

Rząd zamyka gastronomię. Takie plotki pojawiły się w sieci. Od kilku dni w całym kraju utrzymuje się bardzo wysoki stopień pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Ciągle rośnie liczba chorych i osób hospitalizowanych. Praktycznie cały kraj objęty czerwoną strefą zmaga się z co raz to nowymi obostrzeniami.

Już jutro, w sobotę 24 października ma odbyć się konferencja prasowa podczas której premier i minister zdrowia ogłoszą kolejne obostrzenia. Cały kraj ma być w czerwonej strefie.

Piotr Müller, rzecznik rządku przekazał, że dzisiaj czyli w piątek 23 października także zostaną przedstawione nowe informacje odnośnie zapobiegania rozprzestrzenienia się koronawirusa. Niestety wygląda na to, że przed nami drugi lockdown.

Branża gastronomiczna w tarapatach

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń Mariusza Gierszewskiego z Wirtualnej Polski, w piątek 23 października mają zostać zaostrzone restrykcje dotyczące branży gastronomicznej.

Rząd zamyka gastronomię. Od poniedziałku zamknięta będzie działalność stacjonarna gastronomii. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Obostrzenia zostaną ogłoszone na jutrzejszej konferencji prasowej premiera – informuje dziennikarz WP na Twitterze.

Jednocześnie obostrzenia, które mają zostać wprowadzone uderzą także w młodzież i seniorów. Osoby starsze będą mogły wychodzić z domów tylko i wyłącznie na niezbędne zakupy i do lekarza. Natomiast osoby przed 16. rokiem życia w godzinach 9-15 nie będą mogły wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej.

Rząd szykuje ograniczenia dla seniorów i młodzieży. Wprowadzi zakaz opuszczania domów dla seniorów. Młodzież do 16 lat w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać po za domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 os.

Zobacz także na Widal.pl

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Co będzie dalej?

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu stał się rzeczywistością.

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych. Co na to katolicy?

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych. Wyznał on, że “nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy”.

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czy to kara za krytykowanie rządzących?

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Medyk nie bał się i dość krytycznie oceniał działania rządzących. Nie bał się także mówić, że w Polsce przygotowanie do walki z pandemią jest bardzo dalekie od ideału.