Widal.plKoronawirusRząd przedłuży kwarantannę! Ważne dla wracających z zagranicy!

Rząd przedłuży kwarantannę! Ważne dla wracających z zagranicy!

Wszystko wskazuje na to, że Rząd przedłuży kwarantannę! Jest to ważna informacja dla ludzi wracających z zagranicy, którzy dotychczas musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie!

Informację o planach Rządu na temat przedłużenia kwarantanny przekazał Polsat News. Według informacji, do których dotarli dziennikarze, obowiązkowa kwarantanna dla wracających z innych krajów zostanie przedłużona!

Rząd przedłuży kwarantannę!

Dzisiaj o północy mija termin obowiązywania rozporządzenia, które mówi o obowiązkowej kwarantannie dla osób wracających z zagranicy. Osoby takie muszą 14 dni pozostać w izolacji z powodu zagrożenia zarażaniem śmiercionośnym koronawirusem.

Polsat News informuje, że przepis o obowiązkowej kwarantannie zostanie przedłużony do 15 maja. W sprawie przedłużenia tego przepisu protestują mieszkańcy miast granicznych.

Okazuje się jednak, że możliwe będą wyjątki. Pracownicy zagraniczni, którzy regularnie opuszczają teren naszego kraju w celach zarobkowych, mogą zostać zwolnieni z tego przepisu. Decyzję w tej sprawie mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Protesty pracowników

W miniony piątek na wielu przejściach granicznych z Niemcami czy Czechami rozpoczęły się protesty pracowników transgranicznych, którzy oczekują od Rządu zniesienia zasady 14-dniowej kwarantanny. Zaznaczają, że aktualna sytuacja nie pozwala im na normalne funkcjonowanie i regularne widzenie się ze swoimi rodzinami.

W mediach społecznościowych zaczyna być także coraz głośniej o akcji pracowników transgranicznych. Utworzyli oni na Facebooku grupę, w której apelują by umożliwić im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Akcja, którą rozpoczęli nazywa się: Wpuśćcie Nas do Pracy, Wpuśćcie nas do Domu, a grupa zaczyna liczyć coraz więcej użytkowników (TUTAJ).

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem na świecie?

Sytuacja ciągle nie jest opanowana. Zarażonych jest prawie trzy miliony ludzi!

Czy to prawda, że na koronawirusa zmarły bliźniaczki?

Niestety tak. Taka sytuacja miała miejsce w tym tygodniu w Southampton.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.