Widal.plPolitykaRząd nie przetrwa do końca kadencji? Jednoznaczne zdanie Polaków!

Rząd nie przetrwa do końca kadencji? Jednoznaczne zdanie Polaków!

Rząd nie przetrwa do końca kadencji? Jednoznaczne zdanie Polaków!
Foto: Facebook/ Prawo i Sprawiedliwość

Rząd nie przetrwa do końca kadencji? Świat i Polska walczy obecnie z pandemią koronawirusa, z obostrzeniami z nią związanymi oraz z postępującym kryzysem gospodarczym, który dotyka coraz więcej ludzi. Polacy są zdania, że rząd nie radzi sobie w tych trudnych czasach.

Sondażownia SW Research przygotowała badanie dla portalu dla rp.pl, w którym Polacy wypowiedzieli się na temat przyszłości rządu Zjednoczonej Prawicy. Większość ma złe zdanie o rządzących.

Rząd nie przetrwa do końca kadencji? Jednoznaczne zdanie Polaków!

Według wspomnianego badania, aż 40 procent Polaków jest zdania, że rząd Zjedonocznej Prawicy nie dotrwa do końca kadencji, która upływa w 2023 roku. 29,8 procenta respondentów uważa jednak, że Rada Ministrów radzi sobie dobrze i spokojnie dotrwa do końca swoich rządów krajem. Aż 30,2 procenta pytanych nie ma zdania w tej sprawie.

Osoby, które wzięły udział w badaniu odpowiadały na pytanie: Czy rząd Zjednoczonej Prawicy dotrwa do końca kadencji, a więc do 2023 roku?

Największą nieufnością do aktualnego rządu wykazują się Polacy o najwyższych dochodach. Aż 46 procent badanych zarabiających powyżej 5000 złotych miesięcznie uważa, że Zjednoczona Prawica nie dotrwa do końca kadencji. Podobne zdanie mają mieszkańcy dużych miast (powyżej 200 tysięcy mieszkańców). W 50 procentach głosów uważają oni, że rząd nie przetrwa najbliższych kilkudziesięciu miesięcy.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu online SW Panel w dniach 11-12 listopada 2020 r.