Widal.plKoronawirusRząd jutro poda dalsze działania w sprawie obostrzeń! Co będzie otwarte jako pierwsze?

Rząd jutro poda dalsze działania w sprawie obostrzeń! Co będzie otwarte jako pierwsze?

Rząd jutro poda dalsze działania w sprawie obostrzeń! Jak zapowiedział Premier Mateusz Morawiecki w czwartek zostanie przedstawiony szczegółowy plan dotyczący najbliższego tygodnia oraz podane zostaną kolejne propozycje dotyczące faz zmiany w obostrzeniach do połowy maja.

Możemy zatem spodziewać się informacji o otwarciu pierwszych placówek, które zostały zamknięte z powodu pandemii COVID-19.

Rząd poda, co będzie otwarte jako pierwsze?

Według informacji radia RMF FM od najbliższego poniedziałku 20 kwietnia zmienią się obostrzenia dotyczące sklepów. Liczba klientów w sklepach spożywczych nie będzie zależna od liczny kas, a od jego powierzchni.

Jako pierwsze po zamknięciu przez rząd zostaną otwarte sklepy odzieżowe, zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne. Te do normalnego działania mają wrócić 27 kwietnia. Sklepy te będą także dostępne dla klientów galerii. Ograniczy się jednak liczba klientów, którzy będą mogli w nich przebywać.

Działania te mają zapoczątkować odmrażanie gospodarki, zapowiadane przez rząd.

Dobra informacja także dla ludzi lubiących spacery w parkach i lasach. Od 20 kwietnia ponownie mają one zostać otwarte dla społeczeństwa. Jednakże będzie trzeba zachować dwumetrowy odstęp między spacerującymi oraz obowiązkowo zakrywać usta i nos.

Szkoły na otwarcie jeszcze poczekają

Dzieci i młodzież jednak na powrót do szkół będą musiały jeszcze poczekać.Placówki oświatowe nie zostaną otwarte na pewno do 26 kwietnia. Nieoficjalnie mówi się, że do normalnego funkcjonowania mają one wrócić dopiero na początku maja.

Ważna informacja dla rodziców – w związku z dalszym zamknięciem szkół, wydłużony ma zostać zasiłek na opiekę nad dziećmi.

Studenci także nie wrócą jeszcze na swoje uczelnie. Uczący się na uczelniach wyższych swoje kolokwia, egzaminy oraz obrony prac magisterskich mają zaliczać on-line.