Widal.plGwiazdyRząd dał pieniądze artystom! Niewyobrażalna kasa!

Rząd dał pieniądze artystom! Niewyobrażalna kasa!

Rząd dał pieniądze artystom! W dobie pandemii koronawirusa, kiedy branża artystyczna nie jest w stanie normalnie funkcjonować, państwo polskie wyciągnęło pomocną dłoń. Problem jednak polega na tym, że ta pomoc jest teraz szeroko komentowana!

Dlaczego? Ano dlatego, że niektóre zespoły artystyczne otrzymały ogromne wsparcie finansowe, według niektórych zupełnie nieuczciwie!

Rząd dał pieniądze artystom! Niewyobrażalna kasa!

Według listy beneficjentów rządowego programu pomocowego dla artystów na przykład zespół Bayer Full otrzymał pół miliona złotych! Podobną kwotę uzyskali Kamil Bednarek czy Grzegorz Hyży. Natomiast zespół Golec uOrkiestra otrzymał zapomogę w wysokości… 1,89 miliona złotych!

Pełna lista beneficjentów programu rządowego wsparcia branży artystycznej poniżej:

Po publikacji podmiotów, które otrzymały pieniądze, w sieci zawrzało. Krytyków wsparcia artystów przez Rząd jest masa, na co odpowiedział wicepremier i minister kultury, odpowiedzialny za pomoc dla artystów – Piotr Gliński.

Minister z Prawa i Sprawiedliwości ironizował na Twitterze:

Sz.P. Krytycy, przyznaję: znane nazwiska plus pieniądze to wizerunkowe seppuku. Nieważne, że chodzi o – długo oczekiwaną i postulowaną – pomoc dla TYSIĘCY zwyklych ludzi pracujących w kulturze (i ich rodzin), przyznaną wg takich samych dla wszystkich i przejrzystych reguł. W poniedziałek zgłoszę projekt ustawy zakazującej państwowego wsparcia dla znanych artystów i instytucji kultury. Przesuniemy te środki na wsparcie najbardziej aktywnych tweeterowiczow. Kultura na tym nie zyska, ale PR będzie OK 😉 PS – UWAGA! Tweet zawiera treści ironiczne!

Co także na WIDAL.PL?

On pokona Mameda? Chorwacki “Robocop” gwiazdą KSW!

Czy to właśnie on w najbliższej przyszłości pokona legendarnego Mameda Khalidova? Wczoraj odbyła się gala KSW 56, na której oglądaliśmy pojedynek jednego z pionierów polskiego MMA Michała Materli z niesamowitym Chorwatem Roberto Soldicem.