Widal.plPolitykaRusza “Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego! Ma być wsparciem dla PO!

Rusza “Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego! Ma być wsparciem dla PO!

Rusza “Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego! Ma być wsparciem dla PO!
Foto: Facebook/ Rafał Trzaskowski

To już niemal pewne! Rusza “Nowa Solidarność” byłego kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Ruch obywatelski ma być wsparciem dla Platformy Obywatelskiej, z której urzędujący prezydent Warszawy się wywodzi.

Rafał Trzaskowski siłę poparcia społeczeństwa poczuł przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich. Co prawda w II turze przegrał minimalnie z urzędującym Prezydentem RP Andrzejem Dudą, to miał za sobą liczną grupę Polaków.

Teraz próbuje to wykorzystać zakładając ruch obywatelski “Nowa Solidarność”.

Rusza “Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego!

O planowanym starcie “Nowej Solidarności” w Radiu Zet opowiedział kolega partyjny Trzaskowskiego – Sławomir Neumann. Ruch byłego kandydata na Prezydenta RP ma zainaugurować w połowie października. Najpierw Trzaskowski musi uporać się z awarią Oszyczalni Ścieków “Czajka”, przez którą od kilkunastu dni do Wisły wylewa się ogromna ilość ścieków:

“Na zarządzie PO w piątek zapowiedział, że jak zakończy się pierwszy etap i ścieki do Wisły nie będą płynąć, to on się zajmie ruchem i będzie ogłaszał jego powstanie. Trzeba poczekać do połowy października i będziemy świadkami powołania ruchu.”

Zdaniem Neumanna, “Nowa Solidarność” nie będzie konkurencją dla Platformy Obywatelskiej, a jej wsparciem w walce z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość.

Co także na WIDAL.PL?

Kobieta z koronawirusem na pokładzie samolotu. Samolot faktycznie nie wystartował?

Kobieta z koronawirusem na pokładzie samolotu w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w sobotę. Samolot nie mógł wystartować ponieważ okazało się, że jedna z pasażerek ma wirusa.

Świdwin: Szokująca sytuacja w szkole. Wyciągnęli dziecko, bo myśleli, że jest zakażone. Jakie będą konsekwencje?

Świdwin to miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. W ostatnim czasie zdarzyły się tam przypadki zachorowań uczniów na COVID-19. W związku z tym pojawiła się tam panika.

Selekcjoner skomentował porażkę z Holandią! Zabrakło Roberta Lewandowskiego?

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek skomentował porażkę z Holandią w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Polska przegrała wczorajsze spotkanie 0:1 po bramce Stevena Bargwijna w 61 minucie spotkania.