Widal.plPolitykaRoman Giertych zatrzymany przez CBA! Były wicepremier ma kłopoty?

Roman Giertych zatrzymany przez CBA! Były wicepremier ma kłopoty?

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA, razem z nim znany biznesmen Ryszard K. O sprawie pierwsza poinformowała córka byłego wicepremiera. Potwierdziło już je również Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Giertych jest znanym adwokatem z przeszłością w polityce. Był wicepremier w rządzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR, który szybko upadł w 2017 r. Od tego czasu mecenas jest ostrym przeciwnikiem rządzącej partii.

Roman Giertych zatrzymany

Romana Giertycha zatrzymano zaraz po rozprawie, w której brał udział. Został zabrany na przeszukanie swojego domu.

W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych

– napisała córka Giertycha.

Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS.

– dodała później na Twitterze. Na tym samym serwisie pojawił się również apel samego adwokata:

Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel

– apeluje Giertych.

CBA potwierdza zatrzymanie i informuje za co aresztowało znanego polityka

Początkowo nie znaliśmy szczegółów za co został aresztowany Roman Giertych. Na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawiła się jednak oficjalna informacja.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G.

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Zobacz także:

Godzina policyjna we Francji. Nowa taktyka Emmanuela Macron w walce z koronawirusem?

Godzina policyjna we Francji. Cały świat walczy z szalejącym koronawirusem. Jak się okazuje prezydent Francji podjął decyzję, której nikt się nie spodziewał.

Szumowski zakażony. Ostra reakcja polityków opozycji?

Szumowski zakażony koronawirusem. Ta informacja obiegła media późnym wieczorem i wywołała burzę wśród polityków różnych opcji politycznych.

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Jeszcze wczoraj przebywał z całą reprezentacją?

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Uznawany za najlepszego piłkarza w historii Portugalczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji. O pozytywnym wyniku testu u Ronaldo poinformowała Portugalska Federacja Piłkarska.