Widal.plSportRoland Garros: Iga Świątek wygrywa w finale! Historyczny wyczyn Polki!

Roland Garros: Iga Świątek wygrywa w finale! Historyczny wyczyn Polki!

Iga Świątek wygrywa w finale turnieju Roland Garros w Paryżu! Polka w najważniejszym meczu całego turnieju pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1 i jako pierwsza Polka w historii osiągnęła ten fantastyczny sukces!

Na uwagę zasługuje fakt, że Iga Świątek nie przegrała żadnego seta w tegorocznym turnieju Roland Garros. 19-latka jest kolejną wielką sportsmenką z naszego kraju, która w 2020 roku osiągnęła wielki triumf. Wcześniej mistrzostwa w swoich dyscyplinach osiągali: Robert Lewandowski w piłce nożnej, który wygrał Ligę Mistrzów wraz ze swoim zespołem Bayernem Monachium, Bartosz Zmarzlik broniący tytułu mistrza świata w żużlu czy Jan Błachowicz w MMA, gdzie sięgnął po pas mistrzowski największej organizacji na świecie – UFC.

Roland Garros: Iga Świątek wygrywa w finale! Historyczny wyczyn Polki!

Sukces 19-letniej Igi Świątek jest o tyle historyczny, że do tegorocznego turnieju Roland Garros przystępowała nie będąc rozstawioną. W finale natomiast pokonała nie byle, kogo, bo 6. rakietę świata Sofię Kenin.

Iga Świątek zaczyna zatem pisać świetną historię sportową i na pewno przyniesie nam, Rodakom jeszcze wiele radności!

Razem z Agnieszką Radwańską, szczerze gratulujemy!

Co także na WIDAL.PL?

Od dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Od dzisiaj maseczki zakrywające usta i nos są obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Wynika to z wprowadzenia przez rządu strefy żółtej na cały kraj. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą surowe kary.

Michel Moran trafił do więzienia. Poręczył za niego Aleksander Kwaśniewski?

Michel Moran trafił do więzienia. Ulubieniec Polaków trafił za kratki. Wydaje się, że nikt kto ogląda TVN i jest na bieżąco z osoba kucharza nie podejrzewałby go o taki czyny.

Zamknięcie szkół 20 października? Ministerstwo zabrało głos w sprawie

Zamknięcie szkół 20 października. W ostatnim czasie właśnie taka informacja pojawiła się w mediach. Decyzja o zamknięciu szkół w czasie gdy dzienny przyrost zakażeń przekracza kilka tysięcy jest kolejnym, nieuniknionym krokiem.