Widal.plSpołeczeństwoRoczne dziecko wypadło z okna mieszkania na 4 piętrze

Roczne dziecko wypadło z okna mieszkania na 4 piętrze

Roczne dziecko wypadło z okna mieszkania na 4. piętrze. Do całej sytuacji doszło w bloku na jednym z olsztyńskich osiedli. Jak mogło dojść do tak strasznych wydarzeń oraz gdzie w tym czasie byli rodzice dziecka?

W czasie zdarzenia rodzice dziecka byli w domu. To nie pierwszy takie wypadek w ostatnich tygodniach.

Roczne dziecko wypadło z okna. Kolejne takie wydarzenie w ostatnim czasie

Roczne dziecko wypadło z okna. Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem. Dziecko wypadło z okna mieszkania znajdującego się na 4 piętrze bloku mieszkalnego w Olsztynie. Dziecko mimo wysokości na szczęście przeżyło.

Jak podaje oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk:

Na miejsce przyjechała karetka. Maluch płakał, co w takiej sytuacji było dobrym objawem, był z nim kontakt. Chłopiec został przewieziony do szpitala.

Dziecko jest potłuczone jednak lekarze nie stwierdzili u niego żadnych poważniejszych obrażeń.

Jak ustalili funkcjonariusze policji w trakcie zdarzenia zarówno mama jak i tata dziecka dziecka byli w domu. Oboje także byli trzeźwi. W obecnej sytuacji jednak policja będzie sprawdzać czy rodzice w należyty sposób opiekowali się synem.

To nie pierwszy taki wypadek w ostatnim czasie

Wypadki podobnego do tego w Olsztynie w ostatnim czasie mają miejsce zdecydowanie zbyt często. Wczoraj, także przez nieuwagę rodziców, 3-letni chłopiec wypadł z 2. piętra mieszkania w bloku przy ul. Łożyńskiego w Chełmnie w województwie kujawsko-pomorskie. Dziecko ranne w wyniku wypadku przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR-u.

Także 1 lipca w Koszalinie doszło do wypadku tym razem jednak tragicznego w skutkach. Dwójka dzieci wypadła z okna mieszkania na 9. piętrze bloku. Dzieci w wieku 4 i 5 lat byli pod opieką mamy. Rodzeństwo miało znajdować się i bawić w swoim pokoju. Jednak przez chwilę nieuwagi doszło do ogromnego nieszczęścia. Chłopiec i dziewczynka zginęli na miejscu. Próby reanimacji podjęte na dzieciach nie przyniosły żadnych efektów. Matka tragicznie zmarłych dzieci miała pod opieką jeszcze dwójkę młodszych dzieci.

Także w połowie czerwca 2-latek wypadł z okna przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Tam sytuacja była podobna , jak w przypadku rocznego dziecka z Olsztyna. Gdy doszło do wypadku rodzice, jak i starszy brat chłopca, byli w domu. 2 letnie dziecko miało dużo szczęścia – spadł on bowiem na wąski pa zieleni, co prawdopodobnie uratowało mu życie.

A pod koniec maja 4-latka wypadła z okna na 2. piętrze bloku w Słupsku. W tym przypadku dziewczynka także przeżyła dlatego, że spadła na trawę.

Zobacz także na WIDAL.pl

Czy to prawda, że pobito na śmierć kierowcę autobusu za zwrócenie uwagi na brak maseczek?

Brak maseczki w autobusie i innych środkach transportu publicznego ciągle jest powszechnie zauważany. Choć w dobie pandemii koronawirusa nadal trwają zalecenia noszenia maseczki zabezpieczającej nos i usta, to społeczeństwo sobie ten nakaz bagatelizuje. A jeśli ktoś, zwróci na to uwagę, to może spotkać się z tragicznymi wydarzeniami.

Wybory prezydenckie: ogromne kolejki przed lokalami! Będzie rekordowa frekwencja?

Dzisiaj odbywają się wybory prezydenckie. II tura wyborów z dwójki kandydatów – Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego od tygodni wzbudza zainteresowanie Polaków. Zainteresowanie to pokazujemy przy lokalach wyborczych!