Widal.plRobert LewandowskiRobert Lewandowski Najlepszym Piłkarzem Roku! Wyniki plebiscytu Best FIFA Football Awards 2020 jest zachwycający

Robert Lewandowski Najlepszym Piłkarzem Roku! Wyniki plebiscytu Best FIFA Football Awards 2020 jest zachwycający

Robert Lewandowski Najlepszym Piłkarzem Roku! Polski piłkarz został wyróżniony w plebiscycie Best FIFA Football Awards 2020 w kategorii najlepszy piłkarz roku.

Lewandowski jest pierwszym Polakiem w historii, któremu udała się uzyskać tak prestiżowy tytuł.

Robert Lewandowski Najlepszym Piłkarzem Roku!

Robert Lewandowski Najlepszym Piłkarzem Roku! Dla piłkarza ostatni rok był niezwykle zadowalający pod względem dokonań sportowych. Wraz z drużyną Bayern Monachium wygrał wszystkie możliwe trofea, co więcej został okrzyknięty królem strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów. Dlatego był także jednym z faworytów do nagrody FIFA The Best.

Wczoraj wieczorem odbył się finał gali FIFA The Best. Robert Lewandowski otrzymał tytuł najlepszego piłkarza roku na świecie. Lewandowski jest pierwszym Polakiem, któremu udało się otrzymać taki tytuł.

Zdeklasował konkurentów zdobywając maksymalna liczbę punktów!

Lewandowski zdeklasował konkurencję, zdobywając maksymalną liczbę 52 punktów. Głosy decydujące o kolejności w plebiscycie należały do trenerów, kapitanów reprezentacji narodowych, dziennikarzy i kibiców.

Piłkarz nagrodę odebrał osobiście. Na swoim Instagramie zamieścił post, w którym podziękował za wsparcie najbliższym, w tym żonie, Annie Lewandowskiej.

Dziękuję za nagrodę, to dla mnie niesamowite wyróżnienie. Gdy byłem małym chłopcem, zawsze inspirował mnie Thierry Henry. Podziwiałem go, jego styl gry, jego genialną technikę, wspaniałe gole i sukces, jaki osiągnął. Marzyłem, żeby samemu wznieść się na taki poziom. Już jako zawodowy piłkarz miałem na tyle szczęścia, by na własne oczy obserwować osiągnięcia dwóch najwybitniejszych piłkarzy tej dekady, Cristiano Ronaldo i Lionela Messi. […] Ich sukces oraz konsekwentnie wysoki poziom motywowały mnie, by samemu też się na taki wznieść. To dla mnie zaszczyt znaleźć się w takim gronie.

To niesamowite wyróżnienie za lata ciężkiej pracy i przypomnienie, by nigdy nie przestać marzyć. Ale żadna indywidualna nagroda nie byłaby możliwa do zdobycia bez wsparcia drużyny. Dziękuję Bayernowi, że dał mi możliwość spełnienia marzeń, dziękuję kolegom z polskiej reprezentacji. Dziękuję również mojej żonie, przyjaciołom i rodzinie za nieustające wsparcie i miłość, które są najmocniejszym fundamentem tego osiągnięcia – napisał Robert na Instagramie.

Zobacz także na Widal.pl

Zwycięzca “The Voice of Poland” odmówił Jackowi Kurskiemu? Krystian Ochman nie chce wystąpić na “Sylwestrze Marzeń”?

Zwycięzca “The Voice of Poland” czyli Krystian Ochman był zdecydowanym faworytem od samego początku programu. Krystian Ochman po wygranej z pewnością może liczyć na wiele intratnych propozycji ze strony Telewizji Polskiej.

Marta Lempart zakażona koronawirusem. Jak czuje się liderka Strajku Kobiet?

Marta Lempart zakażona koronawirusem. Liderka Strajku Kobiet podczas rozmowy z Onetem poinformowała,że jej test na koronawirusa okazał się być pozytywny. Jak czuje się Lempart oraz gdzie doszło do zakażenia?

Hotele Gołębiewski na skraju bankructwa. Tadeusz Gołębiewski już nie ma czego dokładać

Hotele Gołębiewski na skraju bankructwa. Właściciel sieci hoteli jak i producent popularnych słodyczy w rozmowie z TVN24 wyznał, z jak ogromnymi problemami zmaga się ze względu na panująca pandemię.