Widal.plGospodarkaRewolucja w Empiku! Znikają sklepy stacjonarne!

Rewolucja w Empiku! Znikają sklepy stacjonarne!

Rewolucja w Empiku! Jeden z najpopularniejszych sklepów rozwijających szeroko pojętą kulturę niedługo może na dobre zmienić charakter swojej działalności!

Pandemia koronawirusa dotknęła wiele branż działalności gospodarczej, które nie poradziły sobie z rygorystycznymi obostrzeniami rządowymi. Wygląda jednak na to, że wiele firm przekształci swój charakter. Jedną z nich jest Empik.

Rewolucja w Empiku!

Zarząd sieci Empik poinformował, że 40 procent sklepów stacjonarnych nie wróci do swojej działalności po 4 maja. Taki mniej więcej procent umów najmu wypowiedziano galeriom handlowym, w których dotychczas można było znaleźć sklep.

Sytuacja oczywiście jest spowodowana kryzysem spowodowanym koronawirusem oraz stratami ekonomicznymi sieci. Co więcej, spółka nie wyklucza dalszych działań w tym zakresie. W specjalnym komunikacie informującym o aktualnej sytuacji Empiku zaznaczono, że podobne działanie może czekać kolejne galerie:

“Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną”

Galerie handlowe wrócą do funkcjonowania 4 maja. Jednak w wielu galeriach nie zobaczymy już Empiku.

Zmiana działalności

Zamykanie sklepów stacjonarnych przez Empik nie oznacza jednak upadłości firmy. Powodem znikania placówek sieci jest rozwój sprzedaży w Internecie, na który spółka dalej chce stawiać.

Możliwe zatem, że niedługo zakupy w Empiku będziemy robić jedynie on-line:

“Empik notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w 2019 zbliżył się do 40 proc. obrotów, a w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze” –

Lekarze tańczyli ze zwłokami?

Szokujące nagranie obiegło w szybkim czasie internet. Medycy z Portoryko nie przemyśleli tego co zrobili.

Czy dziennikarz w trakcie relacji pokazał nagą kobietę?

Tak faktycznie było. Jednak nie było to celowe działanie dziennikarza.

Czy Szydło ma konflikt z Tuskiem?

Tak, posłanka parlamentu europejskiego zarzuciła byłemu premierowi hipokryzję. Poszło o bojkot wyborów.