Widal.plKoronawirusRekord zarażeń koronawirusem w Rosji!

Rekord zarażeń koronawirusem w Rosji!

To rekord zarażeń koronawirusem w Rosji! Nasi wschodni sąsiedzi mają poważny problem z pandemią SARS-CoV 2. Minionej doby przybyła rekordowa ilość zarażonych!

Problem koronawirusa dotyka też Rosjan. Wzrost zachorowań na śmiercionośny wirus z Wuhan minionej nocy wyniósł ponad dwadzieścia procent!

Rekord zarażeń koronawirusem w Rosji!

Minionej doby w Rosji na koronawirusa zachorowała rekordowa liczba 9623 ludzi. To wzrost o dokładnie 21,3 procent w porównaniu z dniem poprzednim. Wtedy stwierdzono 7933 nowe przypadku, co wówczas także stanowiło rekord zachorowalności.

Łączna liczba Rosjan, u których stwierdzono obecność koronawirusa wynosi obecnie 124 054 i ciągle rośnie. Rosja jest siódmym krajem na świecie pod względem wykrytych przypadków zachorowań na COVID-19.

Rosyjskie ministerstwo zdrowia ostrzega, że na razie nie ma żadnych przesłanek, by pandemia wyhamowywała. Rosjanie apelują także o przestrzeganie obostrzeń i społeczną odpowiedzialność.

Zgony w Rosji z powodu koronawirusa

Pewien pozytyw wynika ze statystyki zgonów na koronawirusa w Rosji. Dzienna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 spadła i wczoraj wyniosła 57 osób. Dzień wcześniej śmierć w wyniku koronawirusa poniosło 96 osób.

Łącznie w Rosji mamy obecnie 1222 potwierdzone przypadki śmiertelne zachorowania na koronawirusa i ta liczba ciągle rośnie.

Ministerstwo Zdrowia w Rosji apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności bowiem ryzyko związane z zachorowaniem na koronawirusa jest ogromne. Z danych resortu wynika, że zwiększa się także zachorowalność u dzieci i młodzieży. Dotychczas w Rosji zmarło dwoje dzieci z powodu COVID-19, a jedenaścioro przebywa w szpitalu w ciężkim stanie.

O globalnej sytuacji związanej z koronawirusem będziemy informować na bieżąco. Jak wszyscy mamy nadzieję, że pandemia zostanie opanowana i w końcu zaczniemy funkcjonować całkowicie normalnie.

Lekarze tańczyli ze zwłokami?

Szokujące nagranie obiegło w szybkim czasie internet. Medycy z Portoryko nie przemyśleli tego co zrobili.

Czy ludzie protestują z powodu koronawirusa?

Tak rzeczywiście jest. W Nowym Jorku jest masa protestów!

Koronawirus w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport na pierwszy dzień weekendu majowego. Wciąż nie jest dobrze.