Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Padł rekord! Najwyższa ilość zakażeń od początku epidemii

Koronawirus w Polsce: Padł rekord! Najwyższa ilość zakażeń od początku epidemii

Poznaliśmy raport z 8 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 14,4 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 1 070 800 takich testów od początku epidemii.

Raport z 8 czerwca

Dzisiejszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości ofiar śmiertelnych. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 219 przypadkach zakażeń i 4 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 380 zakażeniach i 5 ofiarach śmiertelnych. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 599 przypadków zakażeń i 9 ofiar śmiertelnych.

Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (175), łódzkiego (77), mazowieckiego (74), małopolskiego (29), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (6), podlaskiego (5), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Warszawa, 82-K, 80-M, 62-M Wrocław, 71-M Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 27 160/1 166 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poranny komunikat

Poznaliśmy poranny raport z 8 czerwca na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 1881 osób jest hospitalizowanych. 82 tysięcy 921 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest o 200 większa w porównaniu do wczoraj. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 12998. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (151), świętokrzyskiego (40), opolskiego (8), wielkopolskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (3), lubelskiego (1), małopolskiego (1), podlaskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 87-M, 80-M Zgierz, 92-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 26 780/1 161 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?