Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Liczba zakażonych przekroczyła 25 tysięcy!

Koronawirus w Polsce: Liczba zakażonych przekroczyła 25 tysięcy!

Poznaliśmy raport z 4 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 29,4 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 996 tysięcy 604 takich testów od początku epidemii.

Raport z 4 czerwca

Dzisiejszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości ofiar śmiertelnych. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 139 przypadkach zakażeń i 2 ofiary śmiertelne. W drugim komunikacie poinformowano o 222 zakażeniach i żadnych ofiarach śmiertelnych. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 361 przypadków zakażeń i 2 ofiar śmiertelnych.

W popołudniowych raportach WSSE nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19. Mamy 222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8), małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 25 048/1 117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poranny komunikat

Poznaliśmy poranny raport z 4 czerwca na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2150 osób jest hospitalizowanych. 78 tysięcy 691 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest o 800 mniejsza w porównaniu do wczoraj. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 12014. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Zgierz, 67-M Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 24 826/1 117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Protesty w Londynie przerodziły się w walki z policją

Protest Black Lives Matter był pokojowy do czasu zakończenia. Wtedy zaczęły się walki z policją.

Watykan zbada sprawy pedofilskie ujawnione w filmie Sekielskich?

Wszystko na to wskazuje. Władze kościelne planują dochodzenie.

Znana marka odzieżowa znika z Polski?

To już postanowione. Sklepy zostaną zamknięte do końca czerwca.