Widal.plKoronawirusPonad 47 tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce!

Ponad 47 tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce!

Raport z 3 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Raport z 3 sierpnia nie napawa optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od marca i wciąż nie mamy przełomu.

Raport z 3 sierpnia

Dzisiejszy raport z 3 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 575 nowych przypadków i 1 zgon

Mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-K Grajewo. Osoba ta miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 47 469/1 732 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe dane dotyczące stanu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia postanowiło również podawać dokładne informacje na temat zajętych respiratorów czy ile osób jest hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Liczba zajętych łóżek: 1841

Ilość zajętych respiratorów: 74

Liczba osób objętych kwarantanną: 95 794

Ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 8 272

Liczba osób wyzdrowiałych: 34 881

Raport z dnia wczorajszego

Wczorajszy raport z 2 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 548 nowych przypadków i 5 zgonów.

Mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M, 82-K, 95-K, 90-M Kraków, 76-K, 92-K Grobla, 65-K Kędzierzyn-Koźle, 68-M Poznań, 70-K Zgierz, 55-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 46 894/1 731 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

“Wiemy, gdzie przemieszczają się miliony Polaków”. Minister cyfryzacji śledzi obywateli?

Minister cyfryzacji ujawnił niespodziewanie informacje, które mogą zaszokować obywateli. Marek Zagórski przyznał, że w ramach walki z koronawirusem, rząd sprawdza gdzie przemieszaczają się obywatele.

Szumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach?

Minister Szumowski zapowiada więcej kontroli w sklepach i galeriach handlowych. Zdaniem ministra, Polacy nie zakładają maseczek i z premedytacją twierdzą, że stan zdrowia im na to nie pozwala. Najczęściej jest to kłamstwo.

TikTok zakazany?

TikTok może być zakazany w USA? Prezydent Donald Trump powiedział w piątek wieczorem, że zakazuje działania popularnej krótkiej aplikacji wideo TikTok w Stanach Zjednoczonych. Odrzucił potencjalną umowę na zakup aplikacji przez Microsoft od chińskiej firmy macierzystej.