Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: raport z 3 maja, zmarł 49-latek

Koronawirus w Polsce: raport z 3 maja, zmarł 49-latek

Raport z 3 maja o stanie koronawirusa w Polsce został opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia. Niestety stwierdzono dużo nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych. Na czas majówki zrezygnowano z dwóch raportów dziennie. Mamy informacje o stanie zakażonych jedynie raz na dzień.

W dniu wczorajszym w Polsce doszło 318 nowych zakażeń koronawirusem. Ponadto z powodu choroby COVID-19 zmarło 15 osób. To mniejsza liczba niż 30 kwietnia, ale nie podano danych ze wszystkich województw.

Raport z 3 maja: kolejni zakażeni

Choć w dniach 1-3 maja rząd podaje tylko jeden raport, to wciąż możemy zaobserwować dużą ilość zakażeń oraz zgonów. Kiedy pandemia ustąpi? Tego nie wiemy, ale jak widać na przykładzie innych państw, w Polsce sytuacja jest w miarę stabilna. Raport z 3 maja jest optymistyczny.

Mamy 318 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (130), łódzkiego (43), mazowieckiego (31), dolnośląskiego (25), wielkopolskiego (24), opolskiego (15), małopolskiego (10), podkarpackiego (9), zachodniopomorskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 65-K, 72-M Tychy, 87-K Tomaszów Lubelski, 79-K Grudziądz, 65-K, 83-K Bolesławiec, 63-M Wrocław, 49-M, 88-K, 77-K Poznań, 86-M Łańcut, 79-M Racibórz, 71-M Gdańsk, 62-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące. Informujemy, że ze względu na zdublowany wczoraj zgon z Bydgoszczy, usuwamy go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 13693/678 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Ministerstwo przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa

W związku z długim weekendem majowym Ministerstwo Zdrowia przypomina o przestrzeganiu środków bezpieczeństwa. Majówka to czas kiedy dużo podróżujemy, a także kiedy spotykamy się z rodziną. W tym czasie nie trudno znaleźć się w dużym skupisku ludzi, co może spowodować podwyższone ryzyko zachorowania.

Jak się mają zwierzęta podczas pandemii?

Nie odnotowuje się dużo informacji o porzucaniu zwierząt z powodu pandemii. Ostatnio nawet ktoś pomógł schronisku w Starym Sączu.

Czy jest skuteczny lek na koronawirusa?

Dużo wskazuje na to. że tak. Amerykańscy naukowcy badają specyfik, który w znacznym stopniu może pomóc w walce z COVID-19.

Lekarze tańczyli ze zwłokami?

Szokujące nagranie obiegło w szybkim czasie internet. Medycy z Portoryko nie przemyśleli tego co zrobili.