Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Czy nastąpił przełom?

Koronawirus w Polsce: Czy nastąpił przełom?

Poznaliśmy raport z 28 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Raport z 28 czerwca nie napawa optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od marca i wciąż nie mamy przełomu.

Raport z 28 czerwca

Dzisiejszy raport z 28 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 193 nowych przypadków i 4 zgony.

Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (32), śląskiego (30), łódzkiego (26), opolskiego (19), podlaskiego (19), małopolskiego (18), podkarpackiego (14), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (10), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), dolnośląskiego (2) i wielkopolskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Tychy, 45-M Orzesze, 72-K Poznań, 83-K Starachowice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Na podstawie raportu WSSE w Warszawie odejmujemy jeden zgon z 15.04.2020 65-letniej pacjentki z Radomia. Badanie nie potwierdziło zakażenia SARS-CoV-2, które zostało wcześniej rozpoznane na podstawie objawów klinicznych. Liczba zakażonych koronawirusem: 33 907/1 438 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe dane dotyczące stanu koronawirusa

Raport z 28 czerwca: Ministerstwo Zdrowia postanowiło również podawać dokładne informacje na temat zajętych respiratorów czy ile osób jest hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Liczba zajętych łóżek: 1845

Ilość zajętych respiratorów: 83

Liczba osób objętych kwarantanną: 85 603

Ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 15 211

Liczba osób wyzdrowiałych: 20 548

Raport z dnia wczorajszego

Wczorajszy raport z 27 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 319 nowych przypadków i 6 zgonów.

Mamy 319 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (81), łódzkiego (49), wielkopolskiego (48), mazowieckiego (41), opolskiego (21), podkarpackiego (18), świętokrzyskiego (14), lubelskiego (10), małopolskiego (10), podlaskiego (9), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), lubuskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 58-K Warszawa, 54-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 86-K Opole, 66-M, 82-K Poznań, 87-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 33 714/1 435 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze. Zostali zatrzymani przez policję

W Wałbrzychu doszło do kuriozalnej sytuacji, w której to strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze konkretnego kandydata. Złamali oni tym samym zasady ciszy wyborczej. W związku z nieprzestrzeganiem prawa, zostali zatrzymani przez policję.

Trwa cisza wyborcza. Czego nie można robić?

Od północy w sobotę trwa cisza wyborcza. Polacy szykują się do jutrzejszych wyborów prezydenckich, które planowo będą trwały od godz. 7:00 do 21:00. Do końca wyborów nie można agitować na rzecz kandydatów. Czego konkretnie nie można robić?

Kuriozalna decyzja firmy kosmetycznej. Usuwa słowo “biały”

L’Oreal to jedna z najbardziej znanych firm kosmetycznych na świecie. Władze tej matki podjęły teraz groteskową decyzję o usunięciu z nazw swoich produktów takich słów jak “biały” czy “jasny”. To efekt trwającej od pewnego czasu akcji “Black Lives Matter”.