Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Liczba zakażonych przekroczyła 20 tysięcy!

Koronawirus w Polsce: Liczba zakażonych przekroczyła 20 tysięcy!

Poznaliśmy raport z 21 maja odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 22,3 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 697 tysięcy 230 takich testów od początku epidemii.

Raport z 21 maja

Dzisiejszy raport dzienny koronawirusa w Polsce jest niezbyt optymistyczny pod względem ilości nowych zakażeń. Jeszcze nie było tak dużej liczby. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 przypadkach zakażeń i 3 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 160 zakażeniach i 7 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 405 przypadków zakażeń i 10 ofiar śmiertelnych.

Mamy 160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (62), mazowieckiego (46), dolnośląskiego (16), wielkopolskiego (10), opolskiego (8), łódzkiego (6), małopolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), pomorskiego (2), podkarpackiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Warszawa, 76-M, 70-M Radom, 51-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 59-M Ostrów Wielkopolski, 85-K Tychy, 63-M Cieszyn. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 20 143/972 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poranny komunikat

Poznaliśmy poranny raport z 21 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2330 osób jest hospitalizowanych. 77 tysięcy 461 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest prawie taka sama w porównaniu do wczoraj. Ponad 19 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 8452. To wzrost o niecałe 300 w stosunku do wczoraj.

Mamy 245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Tychy,78-M Cieszyn, 60-K Puławy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. W związku z przekazanym przez WSSE Olsztyn raportem dotyczącym jednego wyniku fałszywie dodatniego, odejmujemy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 19 983/965 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Kuba Wojewódzki pozwie TVP?

Gwiazda TVN-u zdenerwował się na użycie jego nazwiska w związku z filmem Latkowskiego.

Stadnina koni w Janowie Podlaskim zrujnowana?

Sytuacja w stadninie jest dramatyczne. Konie nie miały sprzątanych boksów od prawie pół roku.

Bohater wojenny zebrał astronomiczną kwotę na walkę z koronawirusem

Tom Moore sam się nie spodziewał, że tyle zbierze. Teraz dostanie za to wielkie wyróżnienie.