Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: ponad dwa razy więcej zgonów niż wczoraj!

Koronawirus w Polsce: ponad dwa razy więcej zgonów niż wczoraj!

Raport z 21 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Raport z 21 lipca nie napawa optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od marca i wciąż nie mamy przełomu.

Raport z 21 lipca

Dzisiejszy raport z 21 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 399 nowych przypadków i 9 zgonów.

Mamy 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (140), małopolskiego (62), mazowieckiego (59), świętokrzyskiego (29), łódzkiego (27), wielkopolskiego (23), pomorskiego (15), lubuskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9), podkarpackiego (8), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), lubelskiego (2) i podlaskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K, 81-K Tychy, 89-M Tomaszów Mazowiecki, 88-K Łódź, 86-K Warszawa (mieszkanka woj. łódzkiego), 81-K, 87-K Siedlce, 49-K, 56-M Radom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 40 782/1 636 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe dane dotyczące stanu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia postanowiło również podawać dokładne informacje na temat zajętych respiratorów czy ile osób jest hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Liczba zajętych łóżek: 1575

Ilość zajętych respiratorów: 72

Liczba osób objętych kwarantanną: 89 822

Ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 9 557

Liczba osób wyzdrowiałych: 30 539

Raport z dnia wczorajszego

Wczorajszy raport z 20 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 279 nowych przypadków i 4 zgonów.

Mamy 279 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (55), mazowieckiego (54), małopolskiego (40), wielkopolskiego (34), podkarpackiego (22), dolnośląskiego (22), łódzkiego (16), lubuskiego (10), świętokrzyskiego (5), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), zachodniopomorskiego (4) i pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K, 83-K Kraków, 80-M Zgierz, 85-K Spytajny. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Ze względu na zdublowany przez WSSE w Katowicach zgon osoby z dnia 17.07.2020, usuwamy go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 40 383/1 627 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Kim jest Jacek P. zatrzymany razem z byłym ministrem Sławomirem N. za korupcję?

Biznesmen z Gdańska jest dowodem na to, że najciemniej jest pod latarnią. Organizował bowiem… szkolenia dla policji, w których podawał jak wykryć przestępstwa podatkowe!

Antek Królikowski pokazał się z nową dziewczyną. Która z kolei?

Antek Królikowski jest obecnie mocno rozchwytywanym aktorem. Nie tylko w kwestii pracy, ale również kobiet. Syn niedawno zmarłego Pawła Królikowskiego ma dużo powodzenie u kobiet i skrzętnie z tego korzysta. Tym razem jego nowa dziewczyna jest o rok od niego starsza.

Członek sztabu Trzaskowskiego zaatakował czarnoskórego? Został zatrzymany?

Członek sztabu Trzaskowskiego jest oskarżony o atak na tle rasistowskim w Krakowie. Początkowo organizacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oskarżała o ten uczynek “patriotów”. Teraz się okazuje, że zrobił członek partii bliskiej ich stowarzyszenia.