Widal.plKoronawirusKolejne ofiary śmiertelne COVID-19. Blisko 300 nowych zakażeń

Kolejne ofiary śmiertelne COVID-19. Blisko 300 nowych zakażeń

Raport z 20 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Raport z 20 lipca nie napawa optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od marca i wciąż nie mamy przełomu.

Raport z 20 lipca

Dzisiejszy raport z 20 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 279 nowych przypadków i 4 zgonów.

Mamy 279 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (55), mazowieckiego (54), małopolskiego (40), wielkopolskiego (34), podkarpackiego (22), dolnośląskiego (22), łódzkiego (16), lubuskiego (10), świętokrzyskiego (5), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), zachodniopomorskiego (4) i pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K, 83-K Kraków, 80-M Zgierz, 85-K Spytajny. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Ze względu na zdublowany przez WSSE w Katowicach zgon osoby z dnia 17.07.2020, usuwamy go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 40 383/1 627 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe dane dotyczące stanu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia postanowiło również podawać dokładne informacje na temat zajętych respiratorów czy ile osób jest hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Liczba zajętych łóżek: 1575

Ilość zajętych respiratorów: 72

Liczba osób objętych kwarantanną: 89 822

Ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 9 557

Liczba osób wyzdrowiałych: 30 539

Raport z dnia wczorajszego

Wczorajszy raport z 19 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 358 nowych przypadków i 6 zgonów.

Mamy 358 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (115; w tym nowe ognisko zachorowań w Placówce Opieki Całodobowej w powiecie bocheńskim), śląskiego (55), mazowieckiego (47), łódzkiego (36), lubuskiego (25), wielkopolskiego (21), podkarpackiego (17), dolnośląskiego (9), opolskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (6), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 55-M Warszawa, 91-M Radom, 82-M, 83-M, 59-M, 87-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 40 104/1 624 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Ukryty talent Krystyny Pawłowicz! Robi to na was wrażenie?

Ukryty talent Krystyny Pawłowicz! Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego pochwaliła się w mediach społecznościowych zajęciem, którym zajmowała się w młodości. Możliwe, że nadal się nim zajmuje w tak zwanych “po godzinach”.

Jacek Kurski drugi raz wziął ślub kościelny! Co na to katolicki publicysta Tomasz Terlikowski?

Jacek Kurski drugi raz w swoim życiu wziął ślub kościelny! Były prezes Telewizji Polskiej, a obecnie doradca zarządu poślubił swoją wieloletnią partnerkę Joannę. Ceremonia ślubna odbyła się przed ołtarzem w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Kolejna molestowana dziewczynka. Tym razem także winna jest matka i dziadek dziewczynki?

Kolejna molestowana dziewczynka. Kilka dni temu pisaliśmy o historii dziewczynki, która padła ofiarą pedofilii gdzie w całą sprawę zamieszana była matka dziewczynki oraz jej koledzy od kieliszka. Teraz historia jest jeszcze bardziej bulwersująca.