Widal.plKoronawirusLiczba zakażeń przekroczyła ponad 40 tysięcy, kolejne śmierci

Liczba zakażeń przekroczyła ponad 40 tysięcy, kolejne śmierci

Raport z 19 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Raport z 19 lipca nie napawa optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od marca i wciąż nie mamy przełomu.

Raport z 19 lipca

Dzisiejszy raport z 19 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 358 nowych przypadków i 6 zgonów.

Mamy 358 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (115; w tym nowe ognisko zachorowań w Placówce Opieki Całodobowej w powiecie bocheńskim), śląskiego (55), mazowieckiego (47), łódzkiego (36), lubuskiego (25), wielkopolskiego (21), podkarpackiego (17), dolnośląskiego (9), opolskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (6), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 55-M Warszawa, 91-M Radom, 82-M, 83-M, 59-M, 87-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 40 104/1 624 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szczegółowe dane dotyczące stanu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia postanowiło również podawać dokładne informacje na temat zajętych respiratorów czy ile osób jest hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Liczba zajętych łóżek: 1560

Ilość zajętych respiratorów: 67

Liczba osób objętych kwarantanną: 89 956

Ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 9 665

Liczba osób wyzdrowiałych: 30 292

Raport z dnia wczorajszego

Wczorajszy raport z 18 lipca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 339 nowych przypadków i 6 zgonów.

Mamy 339 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (101), małopolskiego (76), mazowieckiego (31), podkarpackiego (25), łódzkiego (22), dolnośląskiego (17), lubelskiego (15), pomorskiego (15), wielkopolskiego (10), zachodniopomorskiego (8), lubuskiego (6), opolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podlaskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-M, 65-M, 86-M Radom, 74-K Gdańsk, 67-M Starachowice, 86-K Łańcut. Połowa osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 39 746/1 618 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Ministerstwo oszalało! Zakazało wjazdu z paszportem Polsatu na Chorwację?

Paszport Polsatu to kultowy gadżet z lat 90-tych. Telewizja, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, nie spodziewała się, że ten dokument zdobędzie w tak szybkim czasie olbrzymią sławę. Szybko przeszedł nawet do mainstreamu.

Kolejna molestowana dziewczynka. Tym razem także winna jest matka i dziadek dziewczynki?

Kolejna molestowana dziewczynka. Kilka dni temu pisaliśmy o historii dziewczynki, która padła ofiarą pedofilii gdzie w całą sprawę zamieszana była matka dziewczynki oraz jej koledzy od kieliszka. Teraz historia jest jeszcze bardziej bulwersująca.

Katarzyna Dowbor o życiu z mężem-alkoholikiem?

Dowbor opowiedziała o życiu z mężem-alkoholikiem. Przez lata związana była ze znanym dziennikarzem sportowym, który zmagał się z chorobą alkoholową.