Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Prawie 19 tysięcy zakażeń!

Koronawirus w Polsce: Prawie 19 tysięcy zakażeń!

Poznaliśmy raport z 18 maja odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 15,7 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 636 tysięcy 46 takich testów od początku epidemii.

Raport z 18 maja

Dzisiejszy raport dzienny koronawirusa w Polsce jest niezbyt optymistyczny pod względem ilości nowych zakażeń. Jeszcze nie było tak dużej liczby. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 217 przypadkach i 4 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 139 zakażeniach i 7 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 356 przypadków zakażeń i 11 ofiar śmiertelnych.

Mamy 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (34), mazowieckiego (33), wielkopolskiego (10), łódzkiego (11), małopolskiego (4), opolskiego (4) i zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 68-M Łańcut, 86-M, 94-M Wrocław, 70-M Grudziądz, 94-K Wolica, 69-M Siedlce, 68-K Kozienice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 18 885/936 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poranny komunikat

Poznaliśmy poranny raport z 18 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2544 osób jest hospitalizowanych. 80 tysięcy 947 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o 4 tysięcy w porównaniu do wczoraj. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 7628. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 137 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (92), wielkopolskiego (25), opolskiego (8), dolnośląskiego (4), małopolskiego (3), pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (1), lubelskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Poznań, 80-M Racibórz, 90-K Kraków, 78-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 18 394/919 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.