Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce: Liczba zakażonych przekroczyła 24 tysiące!

Koronawirus w Polsce: Liczba zakażonych przekroczyła 24 tysiące!

Poznaliśmy raport z 1 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo również podało, że w ciągu doby wykonano ponad 15,9 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przeprowadzono 931 tysięcy 520 takich testów od początku epidemii.

Raport z 1 czerwca

Dzisiejszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości ofiar śmiertelnych. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 202 przypadkach zakażeń i jednej ofierze śmiertelnej. W drugim komunikacie poinformowano o 178 zakażeniach i 9 ofiarach śmiertelnych. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 380 przypadków zakażeń i 10 ofiar śmiertelnych.

Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: łódzkiego (57), mazowieckiego (47), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), małopolskiego (6), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), wielkopolskiego (1), opolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Wrocław, 78-M Radom, 71-K, 89-M, 84-K, 92-M Warszawa, 57-K Gliwice, 64-M Racibórz, 75-K Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 24 165/1 074 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poranny komunikat

Poznaliśmy poranny raport z 1 czerwca na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2181 osób jest hospitalizowanych. 77 tysięcy 406 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba jest o 800 mniejsza w porównaniu do wczoraj. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 11449. To wzrost o niecałe 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 202 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (170), opolskiego (8), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 54-K Grudziądz. W związku z raportem PSSE Bydgoszcz dotyczącym jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia, odejmujemy go ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 987/1 065 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

USA opuszcza WHO?

Nie ma już wątpliwości. Donald Trump zdecydował się na kolejny ważny krok.

Jest szczepionka na COVID-19

Okazuje się, że koronawirusa można zwalczyć. Chodzi o szczepionkę, którą znamy od lat.

Unia Europejska nałoży nowe podatki. Wszystko przez koronawirusa.

To już niemal pewne. Unia Europejska nałoży nowe podatki. Zapowiedź nowych podatków wypłynęła z ust portugalskiej komisarz UE do spraw spójności i reform Elisy Ferreiry. Nowe podatki mają pomóc w walce z kryzysem po koronawirusie.