Widal.plKoronawirusLiczba zakażonych zbliża się do 10 tysięcy, kolejne zgony

Liczba zakażonych zbliża się do 10 tysięcy, kolejne zgony

Raport poranny na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 144 przypadków zakażeń.

Raport poranny został opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia

Na ten moment 2914 osób jest hospitalizowanych, to o 400 więcej niż wczoraj. 105 tysięcy 602 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się od wczoraj o prawie 6 tysięcy. Ponad 21 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 1297. To wzrost o ponad 160 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań ponownie potwierdzono w woj. śląskim. Duża liczba doszła na terenie woj. dolnośląskiego. Zmarło również kolejne pięć osób. Według informacji MZ oboje cierpieli na choroby przewlekłe.

Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (18), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-M, 65-M Tychy, 79-K Racibórz, 65-K Poznań, 73-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 9737/385 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Od środy znoszenie obostrzeń

Od środy będziemy mogli iść załatwić sprawy urzędowe. Oczywiście nie będzie tak jak wcześniej, trzeba będzie zachować środki ostrożności. Wielu obywateli miało do załatwienia pilne sprawy urzędowe i nie mogło nic z tym zrobić. Teraz się to zmieni.

W ramach pierwszego etapu odmrażania, odmrażamy także działalność administracji publicznej. To oczekiwanie wielu obywateli w sytuacji kiedy mają pilne kwestie do rozwiązania w urzędach. Od środy 22 kwietnia wszystkie urzędy, wykonujące takie zadania jak rejestracja stanu cywilnego, ewidencja ludności, pomoc społeczna, wsparcie dla przedsiębiorców, będą je od najbliższej środy wykonywać. To także odmrożenie urzędów, które zajmują się inwestycjami, byśmy odmrażając gospodarkę mogli iść do przodu

– powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker dla wp.pl.