Widal.plKoronawirusNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejni zakażeni i sześć ofiar śmiertelnych

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejni zakażeni i sześć ofiar śmiertelnych

Koronawirus w Polsce wciąż jest bardzo aktywny. Ministerstwo Zdrowia podało swój najnowszy komunikat o liczbie nowych zakażonych i ofiarach śmiertelnych, ale również o osobach, którym udało się wyzdrowieć.

W porannym raporcie podano, że doszło 136 nowych zakażonych oraz zmarły 6 kolejnych osób. Do tej pory wyzdrowiały natomiast 284 osoby.

Koronawirus w Polsce: najnowszy raport Ministerstwa

Stan na ten moment w raju to 5341 zakażone osoby oraz 164 ofiary śmiertelne. Ministerstwo raportuje na ten temat dwa razy dziennie.

Mamy 136 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego,2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego.

Liczba zakażeń nie odbiega od innych porannych komunikatów. Niestety zmarło kolejne osoby, w tym dwóch mężczyzn, którzy nie byli hospitalizowani.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące. We wczorajszym sms-ie podaliśmy informację o zdublowanym pacjencie w raportach WSSE, dlatego usuwamy go z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5341/164 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Następny raport pojawia się pomiędzy godzinami 17 a 19. Wtedy poznamy również pełny raport dzienny.

Tragiczny bilans wczorajszego dnia

Wczorajszy, poranny komunikat mówił o 152 zakażeniach oraz 7 zgonach. Najgorsze wieści nadeszły jednak w wieczornym komunikacie. Liczba śmierci gwałtownie wzrosła, aż o 23 zmarłych. Jest to do tej pory najtragiczniejszy dzień od początku pandemii. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło, więc wczoraj łącznie 30 osób. Natomiast liczba zakażeń wzrosła o 357 chorych.