Widal.plKoronawirusRafał Trzaskowski zakazał Marszu Niepodległości! Zrzuca winę na Sanepid!

Rafał Trzaskowski zakazał Marszu Niepodległości! Zrzuca winę na Sanepid!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał Marszu Niepodległości! Sam natomiast jeszcze niedawno brał udział w ogromnych protestach na ulicach stolicy zorganizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Widocznie dla Rafała Trzaskowskiego różne środowiska nie są sobie równe pod względem prawa. Narodowcy nie znajdują się wśród jego ulubieńców.

Marsz Niepodległości co roku przechodzi ulicami Warszawy w święto 11 listopada. W stolicy kraju gromadzą się wówczas Polacy, którzy chcą zamanifestować swoją przynależność do kraju.

Rafał Trzaskowski zakazał Marszu Niepodległości! Zrzuca winę na Sanepid!

W tym roku jednak do Marszu Niepodległości nie dojdzie do skutku. Decyzją prezydenta Warszawy, który powołuje się na opinię Sanepidu, zgromadzenia 11 listopada nie można przeprowadzić:

W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację #11listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną #koronawirus, szczególnie w @warszawa i całym Mazowszu.

Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię Sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd.

Co także na WIDAL.PL?

Kto będzie nowym Boczkiem w “Świat według Kiepskich”? Kontrowersyjni kandydaci do odgrywania kultowej roli

Kto będzie nowym Boczkiem? Po śmierci Dariusza Gnatowskiego fani serialu zastanawiali się jak dalej potoczą się losy serialowego Boczka. Produkcja jednak zamierza kontynuować kultową postać.

26-latek zmarł czekając na przyjęcie do szpitala! Nie pomogła interwencja policji!

26-latek zmarł czekając na przyjęcie do szpitala. Wstrząsająca sytuacja miała miejsce w szpitalu powiatowym imienia Jana Pawła II we Włoszczowie. Nie żyje młody mężczyzna, który leczył się onkologicznie.

Podskórny CHIP to zaszłość. Teraz jest coś o wiele mniejszego…

Nanoroboty. Dr inż. Wojciech Jan Karwowski to ekspert w dziedzinie inżynierii biomedycznej i inżynierii tkankowej. Jest również laureatem licznych nagród naukowych.