Widal.plOgólneKościół katolicki pomaga potrzebującym najczęściej na świecie. Radio Maryja ujawnia dane

Kościół katolicki pomaga potrzebującym najczęściej na świecie. Radio Maryja ujawnia dane

Radio Maryja opublikowało zaskakujące dane, według których to właśnie kościół katolicki prowadzi najszerszą pomoc charytatywną na świecie. Takie informacje wynikają z raportu Uniwersytetu Georgetown w USA. Według danych podanych przez amerykańską szkołę wyższą żadna inna organizacja nie podejmuje równie licznych działań w takich obszarach jak edukacja czy opieka zdrowotna.

Radio Maryja próbuje naprawić wizerunek Kościoła

Jedno trzeba przyznać na pewno, nigdy w historii Kościół nie miał tak złej prasy na świecie. Trudno się dziwić, co jakiś czas można usłyszeć o kolejnych aferach pedofilskich czy innych incydentach z udziałem księży. Kościół zapewnia, że jest to mylny obraz rzeczywistości i jego działania zmieniają świat na lepsze.

Według amerykańskiego raportu, Kościół prowadzi ponad 150 tys. szkół, w których uczy się blisko 54 milionów uczniów na całym świecie  oraz ponad 70 tysięcy przedszkoli. Ponadto sprawuje nadzór nad 5 tysiącami szpitali, 16 tys. przychodni, 13 tys. poradni małżeńskich i ponad 30 tys. innych instytucji różnego rodzaju.

Kościół angażuje się w różne inicjatywy

– Pamiętamy z Dziejów Apostolskich troskę o najuboższych i ta tradycja we wszystkich kościołach jest kontynuowana. W sposób szczególny jesteśmy na to uczuleni podczas pontyfikatu papieża Franciszka, ponieważ pochodzi on z kraju, gdzie te nierówności są bardzo duże. My może za mało o tym mówimy, ale to, co robi polski Kościół, to bardzo dużo. Mamy nieoceniony kapitał, jakim są nasi misjonarze. 2000 Polaków pracuje w różnych krajach, prowadząc szkoły, których nie da się wymierzyć na pieniądze – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Ksiądz Cisło jest dyrektorem Polskiej Sekcji Organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie. Podkreśla w swoich wypowiedziach, że Kościół od zawsze pomaga chorym i potrzebującym. Raport Uniwersytetu Georgetown nie obejmuje działań charytatywnych podejmowanych przez osoby świeckie, które działają w katolickich organizacjach.

Radio Maryja to prokatolicka rozgłośnia radiowa, która ma na celu szerzenie wiary katolickiej i obronę jej wizerunku w mediach. Trudno tam znaleźć informacje niewygodne dla kościoła katolickiego. Szefem rozgłośni jest kontrowersyjny zakonnik o. Tadeusz Rydzyk.

Źródło: Radio Maryja