Widal.plKoronawirusPrzerażająca reakcja mężczyzny na szczepionkę na Covid-19! Wysypka przeobraziła się w palące plamy!

Przerażająca reakcja mężczyzny na szczepionkę na Covid-19! Wysypka przeobraziła się w palące plamy!

Przerażająca reakcja mężczyzny na szczepionkę na Covid-19! Do tych wydarzeń doszło w hrabstwie Oochland w Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Ostra reakcja wystąpiła o starszego mężczyzny tuż po przyjęciu pierwszej dawki na koronawirusa.

Lekarze VCU są zdania, że reakcja alergiczna ma ścisły związek z przyjętą szczepionką. 74-latek został zaszczepiony szczepionką Johnson & Johnson.

Przerażająca reakcja mężczyzny na szczepionkę na Covid-19!

Przerażająca reakcja mężczyzny na szczepionkę na Covid-19! 74-latek ze Stanów został zaszczepiony na początku marca. Po przyjęciu pierwszej dawki zmagał się z wysypką, która objęła całe jego ciało a z czasem zmieniła barwę na czerwoną. Na skutek tak silnej reakcji został przetransportowany do Centrum Medycznego VCU w którym przebywał przez 5 dni.

Richard Terrell opuścił już szpital jednak postanowił podzielić się swoją historią z innymi. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez 8News, wynika, że mężczyzna w dalszym ciągu jest słaby i powrót do pełni zdrowia zajmie dłuższą chwilę. Richard nie ma żalu za to co się stało. Co więcej jest wdzięczny za to, że mógł się zaszczepić.

74-latek przekazał, że:

To wszystko wydarzyło się tak szybko. Moja skóra odpadała. To wciąż spada mi z rąk.

Rzadka reakcja na szczepionkę

Do przyjęcia szczepionki przez Terrella doszło 6 marca w Ashland. Został zaszczepiony szczepionką Johnson & Johnson. Początkowo wszystko wyglądało dobrze, jednak po czterech dniach zaczęły pojawiać się objawy.

Zacząłem odczuwać lekki dyskomfort pod pachą, a kilka dni później zacząłem dostawać swędzącej wysypki, po czym zacząłem puchnąć i moja skóra stała się czerwona – wyjaśnił Terrell.

Mężczyzna przekazał 8News, że z upływem dni sytuacja się pogarszała. Po konsultacji z dermatologiem został skierowany do szpitala. Wysypka zajęła całe ciało. A nogi i ręce były prawie nie do rozpoznania z powodu obrzęku. Skóra nabrała czerwonego, niejednolitego koloru.

To było kłujące, pieczone i swędzące” – powiedział Terrell, opisując ból. „Za każdym razem, gdy zginałem ręce lub nogi, tak jak wnętrze kolana, było bardzo bolesne, gdy skóra była opuchnięta i ocierała się o siebie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez szpital dermatologiczny w VCU Health, wynika, że po przeprowadzeniu biopsji w weekend ustalono, że była to reakcja na lek. Dr Nutan mówi, że nieleczona mogłaby zagrażać życiu.

Skóra jest największym organem w organizmie, a kiedy zaczyna się zaogniać, tak jak jego, można stracić dużo płynów i elektrolitów.

Co spowodowało taką realcję?

Lekarz przekazał, że ​​dzięki starannym testom i procesowi eliminacji, a także konsultacjom z kolegami z całego świata, udało się ustalić, że szczepionka wywołała rzadką reakcję.

Wykluczyliśmy wszystkie infekcje wirusowe, wykluczyliśmy samego COVID-19, upewniliśmy się, że jego nerki i wątroba są w porządku i ostatecznie doszliśmy do wniosku, że przyczyną była szczepionka, którą otrzymał ”- powiedział Dr Nutan.

Reakcja, która pojawiła się u Terrella, jest niezwykle rzadka.

Jeśli spojrzeć na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych szczepionki, jest ono naprawdę, bardzo niskie – powiedział dr Nutan w rozmowie 8News. W ogóle nie widzieliśmy wielkiego zmartwienia. Jestem wielkim zwolennikiem szczepionki

Źródło: 8News.com

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Czy Polacy oddadzą hołd Black Lives Matters? Spekulacje przed meczem z Anglią!

W środę 31 marca ma odbyć się mecz pomiędzy Polską a Anglią. W eliminacjach do mistrzostw świata grają różne nacje, i ludzie o różnych kolorach skóry. Oprócz tego jak poradzą sobie piłkarze Polski, kibice zastanawiają się  także czy oddadzą hołd ruchowi Black Lives Matter (BLM) i razem z piłkarzami Anglii uklękną na murawie.

Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Jest pierwsza szczepionka dla zwierząt

Mimo, że nie ma dowodów na to, że zwierzęta przenoszą koronawirusa na ludzi w Rosji zarejestrowano pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19 dla zwierząt, CarniVacCov. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) w środę poinformowała, że szczepionka przeznaczona będzie dla zwierząt futerkowych oraz psów i kotów.

Klaudia Halejcio wkrótce zostanie mamą. Wcześniej jednak prosi o pomoc w wyborze imienia dla córki!

Klaudia Halejcio wkrótce zostanie mamą. O tym fakcie poinformowała w połowie lutego. W mediach społecznościowych z dumą prezentuje swój stan oraz dzieli się z fanami rozwojem sytuacji. Jej Instagram obfituje w piękne zdjęcia na których widać jak celebrytka znosi ciążę.