Widal.plAdam NiedzielskiPrzedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia! Konferencja ministra nie pozostawiła złudzeń

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia! Konferencja ministra nie pozostawiła złudzeń

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Dotychczasowe obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Jednak ze względu na trudną sytuacje w kraju rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia.

Czy po tym czasie możemy spodziewać się luzowanie obostrzeń i otwierania gospodarki? Jakie to przedłużenie będzie miało konsekwencje dla obywateli?

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia to efekt złej sytuacji w kraju. Po świętach możemy zaobserwować duży przyrost zachorowań co ma wpływ na funkcjonowanie służby zdrowia oraz na coraz mniejszą liczbę wolnych miejsc oraz wolnych respiratorów.

Obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Okazuje się jednak, że sytuacja nie sprzyja temu aby już teraz rząd zdecydował się na luzowanie obostrzeń. W dalszym ciągu na powrót do szkół czekają dzieci i młodzież, właściciele galerii handlowych, restauracji siłowni oraz wielu innych branż już od dłuższego czasu czekają na zielone światło i możliwość wznowienia działalności. Jednak jeszcze wszyscy musimy na to poczekć.

Nowe zasady na najbliższe dni

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że w dalszym ciągu zamknięte będą m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Co obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Zamknięte pozostają centra i galerie handlowe oraz obiekty hotelowe (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc to zwyczaj, który praktykuje wiele Polaków. W tym roku jednak sytuacja nie jest taka łatwa. Najnowsze obostrzenia także nie ułatwiają tego aby w rodzinnym gronie spędzić święta i odwiedzać najbliższych.

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem! Kreml nie oszczędza na ochronie Głowy Państwa

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem. Władze Rosji nie oszczędzają na ochronie prezydenta. Ogromne kwoty pieniędzy zostały wydane na system obserwacji i kwarantanny osób, które kontaktowały się z Władimirem Putinem.