Widal.plPiSPrywatne konta na celowniku. Rząd chce wiedzieć ile pieniędzy mają obywatele! PiS szykuje 2 nowe projekty

Prywatne konta na celowniku. Rząd chce wiedzieć ile pieniędzy mają obywatele! PiS szykuje 2 nowe projekty

Prywatne konta na celowniku rządu. Jak się okazuje partia rządząca chce wiedzieć ile pieniędzy mają obywatele. Dlatego też politycy pracują już nad dwoma nowymi projektami, które z pewnością wywołają ogromne kontrowersje.

Jednym z projektów jest jest projekt konfiskaty prewencyjnej, który przygotował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. A drugim projekt o dostępie do kont bankowych, przygotowany przez ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Prywatne konta na celowniku. Już niedługo czeka nas System Informacji Finansowej

Prywatne konta to chyba ostatnia rzecz, która powinna interesować rządzących. Jak jednak wynika z informacji przekazanych przez PAP, już w pierwszym kwartale 2021 r. pojawią się przepisy dotyczące Systemu Informacji Finansowej. 

System Informacji Finansowej to jeden z nowych projektów, przygotowanych przez rząd. Za jego pomocą, rząd chce uzyskać dostęp do wiedzy o właściwie każdym koncie bankowym, należącym do obywateli Polski. Dane zdobyte za pośrednictwem tego systemu mają trafić do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak się jednak okazuje, zdobyte dane będą także używane przez sądy, prokuratury, czy służby. W związku z tym dostęp do bazy danych SInF będzie mieć szereg instytucji, w tym m.in. CBA, ABW, policja czy Straż Graniczna.

Rząd chce wiedzieć ile mamy pieniędzy?

Jak wynika z wypowiedzi autorów projektu, ma on na celu wdrożenie unijnych dyrektyw, dotyczących zapobieganiu wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu, a także przepisów ustanawiających zasady ułatwiające korzystanie z informacji finansowych i innych informacji w celu zapobiegania niektórym przestępstwom.

Co więcej zadaniem projektu jest tak minimalizacja kosztów oraz obciążenia biurokratyczne organów administracji publicznej oraz instytucji finansowych i pozostałych podmiotów gospodarczych.

Natomiast plan jest zbyt idealny dla wielu specjalistów. Jak wynika z wypowiedzi Łukasza Czucharskiego, eksperta Pracodawców RP ds. podatkowych, który w rozmowie z Faktem stwierdził:

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że w ostatnich latach system fiskalny państwa staje się coraz bardziej represyjny, a proces inwigilacji obywateli i przedsiębiorców postępuje.

Zobacz także na WIDAL.pl

Ruszył Motel Polska! Czy to już szczyt żenady w TVP?

W Telewizji Polskiej jakiś czas temu ruszył program “Motel Polska”. Z założenia ma on polegać na przedstawianiu reakcji ludzi na wydarzenia, które są udostępniane w telewizji.

Więcej niedziel handlowych w grudniu! Jest decyzja rządu

Więcej niedziel handlowych w grudniu. Rząd podjął decyzje o dołożeniu jeszcze jednej niedzieli handlowej w przyszłym miesiącu. Ta informacja z pewnością spodoba się tym, którzy zakupy świąteczne zostawiają na ostatnią chwilę.

Niemcy wprowadzają obowiązkowe etaty dla kobiet w zarządach firm! Co na to społeczeństwo?

Niemcy zamierzają wprowadzić obowiązkową obecność kobiet w zarządach firm. Kilka lat temu władze zaapelowały o to do firm. Jednak ten apel został zlekceważony przez świat niemieckiego biznesu.