Widal.plŚwiatProtest Black Lives Matter zakończył się w Londynie walkami z policją

Protest Black Lives Matter zakończył się w Londynie walkami z policją

Protest Black Lives Matter zakończył się zamieszkami. Wczoraj wieczorem wezwano policję do burd ulicznych. W celu poradzenia sobie z grupą protestujących, którzy próbowali zaatakować policyjną furgonetkę. Wszystko działo się po zakończeniu pokojowej głównej demonstracji Black Lives Matter w Londynie.

W środę zebrało się w środę w Londynie co najmniej 15 tysięcy demonstrantów, w tym aktor John Boyega i piosenkarz Liam Payne. Wszyscy zignorowali społeczne zasady dystansowania, pokazując gniew w sprawie śmierci George’a Floyda w USA.

Protest Black Lives Matter zakończył się zamieszkami

Protest Black Lives Matter w Londynie początkowo wydawał się bardzo spokojny. Nie dochodziło do żadnych ekscesów. Mimo że tłumrozproszył się wieczorem, około 200 osób, wielu w maskach, pozostało w pobliżu Downing Street.

Dwóch oficerów, którzy byli w policyjnej furgonetce niedaleko Downing Street, zostało zaatakowanych. Szybko wezwano posiłki do pomocy. Policja podała, że ​​aresztowano co najmniej 13 osób.

W internecie pojawiło się również nagranie wycofujących się funkcjonariuszy policji, którzy byli śledzeni przez agresywnych demonstrantów w Westminster. Tłum protestujących przepychał się z policją na Parliament Square. Rzucano butelki i kamienie w kierunku oficerów.

W innych miejscach również było niespokojnie

Następnie inny tłum podążył za grupą oficerów przed Biuro Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów, gdzie protestujący krzyczeli „odpowiedzcie za swoje zbrodnie” i „bez sprawiedliwości, bez pokoju”.

Scotland Yard poinformował, że dwóch mężczyzn zostało aresztowanych na Downing Street pod zarzutem napaści na pracownika pogotowia.

Na środowej konferencji prasowej odnośnie koronawirusa, Boris Johnson wypowiedział się na temat śmierci afroamerykanina w USA.

Opłakujemy George’a Floyd. Byłem przerażony i zniesmaczony, widząc, co się z nim stało. A moje przesłanie do prezydenta Trumpa, do wszystkich w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest takie, że rasizm, przemoc na tle rasowym nie ma miejsca w naszym społeczeństwie.

Zachęcam ludzi, by protestowali pokojowo i zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Życie każdego ma znaczenie, czarne życie ma znaczenie, ale musimy również zwalczyć tego wirusa.

Zobacz także:

Znana marka odzieżowa znika z Polski?

To już postanowione. Sklepy zostaną zamknięte do końca czerwca.

Watykan zbada sprawy pedofilskie ujawnione w filmie Sekielskich?

Wszystko na to wskazuje. Władze kościelne planują dochodzenie.

Grozi nam epidemia Eboli?

W Kongo rozwija się kolejna fala epidemii Eboli. Naukowcy proszą o rozwagę udających się w tę część świata.