Widal.plKościółProboszcz zmarł podczas nabożeństwa! Wszystko na oczach wiernych!

Proboszcz zmarł podczas nabożeństwa! Wszystko na oczach wiernych!

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie zmarł podczas nabożeństwa! Sprawował sobotnią mszę oraz nabożeństwo różańcowe. Po rozdaniu wiernym komunii, zasłabł. Nie udało się go uratować.

Tragedia ta miała miejsce w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Miejscowy proboszcz Mieczysław Grabowski zmarł podczas nabożeństwa i spotkania z wiernymi.

Proboszcz zmarł podczas nabożeństwa! Wszystko na oczach wiernych!

Trwała sobotnia msza święta i nabożeństwo różańcowe. Ksiądz Mieczysław Grabowski podczas sprawowania Eucharystii zasłabł wracając z komunią do tabernakulum. Nieprzytomny padł na ziemię i to wszystko na oczach uczestniczących w obrzędzie wiernych.

Do kościoła szybko przyjechała karetka, ale proboszcza Grabowskiego nie udało się uratować. Mimo długiej reanimacji duchowny zmarł.

Ksiądz Grabowski miał 58 lat. Swoje życie kapłańskie toczył już 33 lata. W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie pracował od 2006 roku.

O śmierci proboszcza Grabowskiego poinformował w mediach społecznościowych Biskup Pindel:

“Zmarł ks. Mieczysław Grabowski proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Polecam Go w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Śp. Ks. Mieczysław zmarł podczas sprawowania Eucharystii.

Śp. Ks. Mieczysław zmarł podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego. Rozdał Komunię i wracajac do tabernakulum stracil przytomność. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…” – napisał na Twitterze.

Co także na WIDAL.PL?

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem! Jeden z najważniejszych duchownych kościoła katolickiego w Polsce wcześniej przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

Nauczyciel pokazywał karykatury Mahometa! Uczeń… obciął mu głowę!

Nauczyciel historii we Francji pokazywał uczniom karykatury Mahometa, prowadził zajęcia na temat wolności słowa i chciał swoich uczniów otworzyć na świat. Skończył tragicznie – z obciętą głową!

Rząd zmienia obostrzenia! Baseny i siłownie jednak otwarte?

Rząd zmienia obostrzenia! Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w czwartek poinformowali o zamknięciu basenów, aquaparków i siłowni. Ma to mieć związek z rozprzestrzenianiem się w tych miejscach koronawirusa.