Widal.plSpołeczeństwoPrimark w Polsce! Wielkie otwarcie pierwszego sklepu

Primark w Polsce! Wielkie otwarcie pierwszego sklepu

Primark w Polsce. Dzisiaj odbyło się wielkie otwarcie pierwszego sklepu tej sieci w Polsce. Sklep znajduje się w Warszawskiej Galerii Młociny.

Doczekaliśmy się jednego z najbardziej popularnych sklepów w Polsce. Każdy zagraniczny wyjazd kończył się zakupami w tym sklepie. Jak zatem Primark wygląda w Polsce? Czy ceny są takie same jak za granicą?

Primark w Polsce już otwarty

Primark w Polsce stał się rzeczywistością. Jedna z najpopularniejszych, międzynarodowych sieci sklepów miała dzisiaj swoje wielkie otwarcie. Polacy tak jak wiele innych narodów kochają ten sklep. W 12 krajach na całym świecie jest otwarte aż 380 punktów. Kolekcje odzieży w tym sklepie idą zgodnie z trendami. W asortymencie znajdują się zarówno rzeczy z mody męskiej, damskie, dziecięcej. Znajdziemy tam także obuwie, akcesoria, bieliznę czy elementy wyposażenia domu.

W komunikacie Primarka czytamy:

Klienci będą mogli kupić w nim także produkty Primark, wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu. Asortyment ten jest częścią inicjatywy Primark Cares, zgodnie z którą Primark, jako firma odpowiedzialna, chce sukcesywnie powiększać asortyment produktów wykonanych z materiałów ekologicznych oraz bardziej przyjaznych środowisku.

Od dzisiaj możemy zrobić stacjonarne zakupy w pierwszym Primarku w Polsce. 20 sierpnia o godzinie 10:00 oficjalnie miało miejsce otwarcie pierwszego sklepu w Polsce w Galerii Młociny.

Bardzo cieszymy się z otwarcia naszego pierwszego sklepu w Warszawie. (…) To długo oczekiwany debiut w naszym centrum handlowym – skomentował Wojciech Knawa, człowiek zarządu firmy EPP, który jest również współwłaścicielem Galerii Młociny.

Jakie są ceny w polskim Primarku?

Szczególnie ważnym aspektem wprowadzenia Primarka do Polski są ceny asortymentu. Jednak jak głosi hasło sieci „niesamowita moda w niesamowitych cenach” – „Amazing Fashion at Amazing Prices”). W związku z tym hasłem oczywistym jest, że możemy liczyć na ciekawy asortyment w korzystnych cenach. Właśnie tak jest między innymi w Irlandii, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Jak to rzeczywiście wygląda w Polsce?

Na otwarcie sklepu czekały całe rzesze klientów. Na zdjęciach znajdujących się w Internecie możemy zobaczyć setki osób czekających pod drzwiami na otwarcie. W sieci krążą już pierwsze opinie i spostrzeżenia klientów. Z ich wypowiedzi wynika, że ceny nie są tak korzystne jak zakładano.

W Berlinie czy Londynie zwykłą koszulkę można kupić za 1 euro albo funta. W polskim Primarku najtańszy t-shirt kosztuje… 17 złotych, czyli lekko licząc 4 razy więcej.

W Anglii kupowałam koszulki dla dziecka za 1-1,5 funta, czyli jakieś 7 złotych. Tu kosztują 11 złotych.

Serwisy takie jak Radio ZET – Biznes czy Business Insider również przeanalizowały ceny. Jak wynika z ich wypowiedzi większość cen ubrań zgadza się z metkami podanymi w walucie euro. Zatem oznacza to, że produkty oferowane w Primarku w Warszawie nie odbiegają znacząco od tych w zagranicznych sklepach sieci.

Zobacz także na Widal.pl

Małgorzata Trzaskowska przerażona powrotem dzieci do szkoły. Dlaczego?

Małgorzata Trzaskowska jest przerażona powrotem dzieci do szkoły. Początek roku szkolnego zawsze jest stresujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. W tym roku sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa.

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa?

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Tym razem w Kancelarii Prezydenta. Ile wyniosą?

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Rządzący nie tracą czasu i najwyraźniej mają gest, ponieważ już od jakiegoś czasu słyszymy o co raz to nowych podwyżkach.