Widal.plAndrzej DudaPrezydent skomentował przełożenie wyborów. Ufa tylko jednej osobie

Prezydent skomentował przełożenie wyborów. Ufa tylko jednej osobie

Prezydent skomentował przełożenie wyborów. Wciąż nie jesteśmy pewni czy zaplanowane na maj wybory prezydenckie się odbędą. Jest to spowodowane pandemią koronawirasa w naszym kraju. Dzisiaj ten gorący temat skomentował sam Andrzej Duda, który w tym temacie ufa tylko jednej osobie.

Opozycja ciągle nalega na przełożenie wyborów. Władza rządząca chce jednak za wszelką cenę doprowadzić do nich doprowadzić. Miałyby się one odbyć w trybie korespondencyjnym. Prezydent w Q&A podkreślał także, że zgodnie z konstytucją musi być zachowana ciągłość władzy i osoba wybrana na kolejną kadencję musi zostać zaprzysiężona 6 sierpnia.

Gdyby nie było prezydenta, gdyby jedna kadencja prezydenta się zakończyła, a nowa by się nie rozpoczęła, bo nie byłby wybrany nowy prezydent, to występuje w tym momencie stan zagrożenia ustrojowego w państwie, jest wzburzony porządek ustrojowy i konstytucyjny, ponieważ nie ma tego podmiotu, który jest jedynym podmiotem uprawnionym do podpisywania ustaw.

W związku z tym żadna ustawa przyjęta przez polski Sejm i Senat nie mogłaby wejść w życie, czyli wszystkie procesy prawodawcze w tym momencie są zaburzone – to jest sytuacja, do której absolutnie nie wolno dopuścić.

Prezydent skomentował przełożenie wyborów

Duda także jest zwolennikiem głosowania korespondencyjnego. Swoje zdanie opiera na opinii zasięgniętej u naszego ministra zdrowia, który uważa, że wybory powinny się odbyć w trybie korespondencyjnym.

Ja bardzo ufam fachowcowi jakim jest doktor nauk medycznych, minister zdrowia, Łukasz Szumowski, który ma też wokół siebie ekspertów i ponosi dzisiaj odpowiedzialność za kwestię życia i zdrowia Polaków, a nie tylko politykom, którzy zajmują się politykom w czystej postaci

– skomentował w Q&A na facebooku Duda.

Nie ma żadnych wątpliwości, że te wybory muszą być przeprowadzone i nie można dopuścić do tego, by kadencja prezydenta wygasła i żeby prezydent na następną kadencję nie był wybrany

– dodał prezydent.

Podsumowanie dzienne 23 kwietnia

Dzisiejsze podsumowanie dzienne jest niezbyt optymistyczne. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 177 przypadkach i 9 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 166 zakażeniach i 19 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 343 przypadków zakażeń i 28 ofiar śmiertelnych.