Widal.plPolitykaPremier o aferze w Trójce! Czy to zdroworozsądkowe oświadczenie?

Premier o aferze w Trójce! Czy to zdroworozsądkowe oświadczenie?

Premier o głośnej aferze w Trójce wydał specjalne oświadczenie! Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zamieścił w mediach społecznościowych komentarz dotyczący ostatnich wydarzeń w radiowej Trójce.

Chodzi o sytuację z usunięciem Kazika z anteny radiowej Trójki. I to w momencie, kiedy znalazł się na pierwszym miejscu piątkowej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z utworem Twój ból jest lepszy niż mój”. Piątkowe notowanie anulowano, usunięto ze stron polskiego radia, a w oświadczeniu poinformowano o błędzie przy zliczaniu głosów.

Pokłosiem takiej decyzji zarządu radiowej Trójki są odejścia znanych dziennikarzy – Marka Niedźwieckiego czy Hirka Wrony.

Premier o aferze w Trójce! Czy to zdroworozsądkowe oświadczenie?

Wcześniej w sprawie wypowiadali się Joachim Brudziński czy minister kultury Piotr Gliński. Teraz natomiast mamy komentarz samego Premiera.

Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku długie oświadczenie, w którym zwrócił uwagę na “tematy zastępcze”:

Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa gospodarka zwalnia w tempie, jakiego nikt od dziesięcioleci nie widział. Pomimo dramatu, z jakim świat musi się mierzyć, wciąż i wciąż pojawiają się tak zwane „tematy zastępcze”, przez które niekiedy umyka nam sedno.

A dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych. I tak jak niepojęte byłoby, gdybyśmy jutro nie uczcili godnie 100. urodzin naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyły, Jana Pawła II – tak trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej – już dziesiątej – jak i każdej innej.

Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii. Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów A naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem. Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości.

Nie chciałbym żyć w takiej Polsce. Jako Premier i jako obywatel wierzę, że Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu.
https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/250339826310554
Czemu Kazik zniknął z listy przebojów?

Powodem jest krytyka Jarosława Kaczyńskiego w utworze. Więcej o tym zdarzeniu można przeczytać tutaj.

Jak wygląda sytuacja z Koronawirusem w Polsce?

Wciąż nie jest dobrze. Odnotowujemy kolejne zachorowania i zgony.

Czy Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki?

Niestety tak. Dziennikarz pożegnał się z programem trzecim polskiego radia po 35 latach pracy.