Widal.plKoronawirusPremier Morawiecki uchyla zakaz! Pomoże to w walce z koronawirusem

Premier Morawiecki uchyla zakaz! Pomoże to w walce z koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki postanowił uchylić jeden z narzuconych wcześniej zakazów. Decyzja ma pomóc Polakom w walce z COVID-19. Z czym to się wiąże i kto na tym zyska?

Od 1 kwietnia w naszym kraju panują surowe obostrzenia. W związku z tym nie można swobodnie poruszać się po ulicy. Pozamykane zostały lasy, bulwary, plaże itp. Za nieprzestrzeganie zakazów obywatelom grożą surowe kary w postaci mandatów.

To jednak nie wszystko. Przed sklepami robią się kolejki, ponieważ w każdym markecie może przebywać trzy razy tyle osób, ile jest kas. Niepełnoletnie osoby nie mogą wyjść z domu bez opieki osoby dorosłej. Tyczy się to każdej kwestii, nawet chociażby wyrzucenia śmieci.

Mateusz Morawiecki uchyla jeden z zakazów

Od 16 kwietnia natomiast będzie nakaz zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych. I właśnie tego tyczy się zniesienie jednego z zakazów przez premiera Morawieckiego. Mianowicie od 12 marca nie można było sprzedawać maseczek, żeli oraz innych produktów ochronnych na platformach Allegro i OLX. W piątek, 10 kwietnia polski rząd postanowił jednak się wycofać z tej decyzji.

Od czwartku 16 kwietnia w Polsce poruszając się po ulicy, czy będąc w sklepie, obowiązkowo trzeba będzie zakryć usta i nos. Wnioskiem więc jest, że każdy obywatel powinien wyposażyć się w maseczkę ochronną. Zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne.

Maseczki dostępnie na OLX i Allegro

Zakaz został uchylony dzięki OLX, które złożyło osobisty wniosek. Warto dodać, że we wspomnianym serwisie powstanie specjalna kategoria z produktami ochronny osobistej.

Ważnym aspektem jest, że tzw. “fejkowe” produkty, które będą miały na celu zmanipulować konsumenta, aby ten zapłacił więcej pieniędzy będą usuwane. Dodatkowo, produktów nie będzie można wysyłać za granicę.